Legia Ladies: Ostre strzelanie w Ożarowie

Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

29.10.2023 21:27

(akt. 31.10.2023 14:45)

Wysokim zwycięstwem 10:0 (3:0) zakończył się mecz Legia Ladies z Warszawską Akademią Piłkarską w 9. kolejce III ligi kobiet.

Legionistki były zdecydowanymi faworytkami dzisiejszych derbów i nie miały problemów z pokonaniem swoich rywalek. Już na początku meczu szybko strzeliły pierwszą bramkę. Po dograniu w pole karne piłkarka WAPu niefortunnie interweniowała i wbiła do piłkę do własnej bramki. Dalsza część pierwszej połowy to duża przewaga Legii, ale bez skutecznych strzałów. WAP grał wysoko i łapał nasze napastniczki na spalonym albo dobrze sprawowała się w bramce gospodyń Kinga Rosłonek. Przed przerwą udało się jednak strzelić jeszcze dwie bramki, których autorką była Amelia Przybylska. Drugie celne trafienie, po podaniu Marty Chmielewskiej, była jednocześnie setnym golem zdobytym przez Przybylską dla Legia Ladies w rozgrywkach seniorskich.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Dominacja Legii i mimo bardzo dobrej postawy Rosłonek kolejne siedem goli zdobytych kolejno przez Izabelę Przegalińską (dwie), Amandę Mourę Pietrzak, Anetę Wasiak, Chmielewską, Maję Filipczak i Małgorzatę Lesińską.

Dla Filipczak, na stałe występującej w rozgrywkach CLJ U16, był to debiut w drużynie seniorek, który okrasiła dobrą grą i bramką.

Po dzisiejszym meczu Legia Ladies przeskoczyły pauzującego dzisiaj Fuksa Pułtusk i awansowały na drugą pozycję. W tabeli nadal prowadzą Diamenty Warszawa z 25 punktami, Legia o cztery punkty mniej.

W następnej kolejce to legionistki mają wolny termin, a za dwa tygodnie w ostatnim już meczu rundy jesiennej zagrają w Tomaszowie Mazowieckim z miejscowym MUKSem. Wcześniej czeka je jeszcze mecz 1/32 Pucharu Polski z rezerwami PTC Pabianice, który zostanie rozegrany 8 listopada na wyjeździe.

WAP Warszawa – LSS Legia Ladies 0:10 (0:3)

Bramki dla Legii: Różycka (2' sam.), Przybylska (27', 35'), Moura Pietrzak (48'), Lesińska (53'), Chmielewska (59'), Przegalińska (60', 78'), Filipczak (76'),  Wasiak (90')

Wyjściowy skład Legii: Kowalczyk - Kubik 62' Markiewicz), Marciniak (70' Stefaniak), Rybicka (57' Chwedczuk) - Przybylska (70' Filipczak), Chmielewska, Lesińska, Zduńczyk, Staszewska (57' Wasiak) - Moura Pietrzak (62' Kubik), Przegalińska.