Legia otrzymała kolejne dofinansowanie z ministerstwa

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

19-05-2020 / 15:45

(akt. 20-05-2020 / 12:28)

Legia Warszawa otrzymała kolejne dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Stołeczny klub dostał tym razem ponad milion złotych.

Ministerstwo Sportu prowadziło nabór wniosków w ramach programu budowy zadaszeń piłkarskich. Łącznie na ten cel przeznaczono ponad dziewiętnaście milionów złotych. Jednym z podmiotów, który startował w konkursie była Legia Warszawa, a konkretnie jej spółka Akademia Piłkarska Legii.

Stołeczny klub otrzyma dokładnie 1 197 500 złotych. Kwota będzie musiała zostać przeznaczona na zadaszenie boiska piłkarskiego w Legia Training Center w Książenicach. Klub otrzyma pieniądze w 2021 roku i będzie musiał rozliczyć wykonanie projektu do 30 kwietnia 2021 roku.

To kolejne dofinansowanie budowy legijnego centrum treningowego. Wcześniej stołeczny klub otrzymał cztery dotacje wynoszące około 23 milionów złotych. W tym mieściły się kwoty na budowę samego ośrodka czy Legia Lab. 

Komentarze (29)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Starszy kapral
 • 1 / 0
I dobrze. W końcu to leży nie tylko w interesie naszego klubu ale i całego kraju, żeby młodzi i utalentowani zawodnicy mieli jak najlepsze warunki żeby się rozwijać.
Generał broni
 • 6 / 9
Ciekawe jak za POlszewików by było.
Ty zapewne nie dostałeś ani za tamtych i nie dostajesz za ‚tych’ i nie dostaniesz za następnych... Merytoryczny wpis do artykułu. Jprd
Generał dywizji
 • 0 / 0
Znamy to, wyszedłby Gargamel i powiedział krótko: "piniędzy ni ma".
Kapitan
 • 1 / 0
Nie znam się dogłębnie na ekonomii.
Lecz gdy przyjmiemy za prawdziwe słowa D.Mioduskiego że Legia utraciła w ostatnim czasie 90 % obrotów, to bez pomocy z zewnątrz tak wielki klub mógłby upaść.
Dużo zespołów piłkarskich w Europie otrzymało wsparcie.
Akurat te konkretne pieniądze są dla Akademii z przeznaczeniem na zadaszenie boiska i były zakładane i wnioskowane dużo wcześniej niż miała miejsce epidemia, więc nie mają z koronawirusem nic wspólnego. Zdaje się że wcześniej był artykuł o uzyskaniu 3,5 mln zł z Tarczy Antykryzysowej na utrzymanie zatrudnienia (które wcześniej i tak już zostało zmniejszone) i to była pomoc związana z epidemią.
"bez pomocy z zewnątrz tak wielki klub mógłby upaść."

Spokojnie, wirus namieszał w finansach ale do upadku daleka droga jak stąd na księżyc.
Nawet jezeli duzo zespolow dostalo wsparcie finansowe w Europie to i tak koszta, z ktorymi sie borykaja sa przeogromne. Legia da sobie rade.
Pułkownik
 • 3 / 1
Super. Każdy grosz się liczy.
Generał broni
 • 8 / 10
To bardzo dobrze,gdy rządzący krajem dostrzegają coś więcej niż czubek własnego nosa. Bez aktywnego wsparcia kręgów rządowych piłkarska droga ku normalności o wiele się wydłuży i jeszcze wielu połamie sobie nogi, potykając się o wystające kamienie.
Nabudowali stadionów, które są głównie kosztem, to niech teraz budują akademie, bo te raz że dają pracę, dwa że pozyskują kapitał z zagranicy. Nawet na dzisiejsze ceny, taki Szymański czy Majecki to jest 5-10 mln. Jak dojdziemy do poziomu cen Chorwatów to będzie dobry biznes.
Starszy sierżant
 • 4 / 2
Tak dla porównania: koszt budowy stadionu w Szczecinie to jakieś 360 mln, w tym rządowa dotacja 30 mln na centrum szkolenia młodzieży. Góra pieniędzy idzie na piłkę.
Nabudowali stadionów, które są głównie kosztem, to niech teraz budują akademie...ktore rowniez sa kosztem ;P
Generał brygady
 • 1 / 0
Kropla w morzu ale mimo to pozytywnie
Generał broni
 • 0 / 0
Każda kasa dająca efekt zawsze mile widziana.
Generał dywizji
 • 4 / 2
Ciekawe co na to Pan Bogdan i jego ekspert od spraw europejskich ?
Major
 • 3 / 0
Bogdan mówi Bankowy ;)
No i super !!!