Mattias Johansson

Mattias Johansson zadebiutował w Legii

07.07.2021 19:50

(akt. 07.07.2021 22:59)

Mattias Johansson zadebiutował w Legii Warszawa. Szwed pojawił się na boisku w 83. minucie meczu I rundy el. Ligi Mistrzów z Bodo/Glimt (3:2). Zmienił Kacpra Skibickiego.

Przygodę z piłką Mattias Johansson zaczynał w IF Hallby, a następnie trafił do Kalmar FF. Zadebiutował w wieku 17 lat i był doceniany za wysiłek na boisku. Potem stał się zawodnikiem podstawowego składu. Był uważany za najlepszego gracza Allsvenskan na swojej pozycji. Rozegrał 41 meczów ligowych w barwach Kalmar FF, strzelił jednego gola.  Rywalizował także w eliminacjach Ligi Europy.

Na początku 2012 roku Johansson kontrakt z AZ Alkmaar. Zawodnik spędził w AZ ok. 5,5 roku. Rozegrał dla holenderskiego 176 oficjalnych meczów, strzelił sześć goli i miał jedenaście asyst. Szwed postanowił kontynuować karierę w Panathinaikosie, a w sierpniu 2020 roku związał się z tureckim Genclerbirligi. W minionym sezonie rozegrał 29 meczów, zdobył 3 bramki, przy jednej asystował.

Dokładnie 21 czerwca Johansson podpisał umowę z Legią Warszawa, a w środe, 7 lipca, zadebiutował w barwach "Wojsjkowych", przeciwko Bodo/Glimt (I runda el. Ligi Mistrzów). Stołeczny klub wygrał 3:2, a Szwed pojawił się na boisku w 83. minucie. Zmienił Kacpra Skibickiego, który miał dwie asysty.