Mistrzostwa świata: Ekwador lepszy od Kataru w meczu otwarcia

20.11.2022 19:00

(akt. 20.11.2022 20:54)

Wystartowały mistrzostwa świata. W niedzielnym meczu otwarcia Ekwador wygrał 2:0 z Katarem (gospodarz turnieju) po dwóch golach (w pierwszej połowie) Ennera Valencii. Szczegóły poniżej.

Mundialowa edycja Typera – zachęcamy do typowania

Ekwador mógł objąć prowadzenie bardzo szybko, bo już w 3. minucie. Piłkę w siatce – po zamieszaniu w "szesnastce" i główkowaniu z 4. metra – umieścił wówczas kapitan, Enner Valencia, ale gol nie został uznany, gdyż VAR dopatrzył się spalonego.

Drużyna z Ameryki Południowej zdecydowanie przeważała, kreowała, szukała szans m.in. po stałych fragmentach i po kwadransie gry dopięła swego. Valencia znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Kataru, który sfaulował go w polu karnym. Sędzia podyktował "jedenastkę", którą wykorzystał sam poszkodowany.

Ekwadorczycy dominowali, dążyli do podwyższenia wyniku, co udało im się po pół godzinie rywalizacji. Angelo Preciado dokładnie dośrodkował z prawego skrzydła na 10. metr, a Valencia oddał strzał z głowy i ponownie pokonał Saada Al-Sheebę. Tuż przed przerwą gospodarz turnieju mógł złapać kontakt po stworzeniu pierwszej akcji w ofensywie. Hassan Al-Haydos zacentrował z prawej flanki wprost na głowę Almoeza Aliego, ale ten uderzył nieczysto, niecelnie.

Druga połowa okazała się spokojniejsza, mniej interesująca. Ekwador kontrolował boiskowe wydarzenia, skonstruował parę ataków, lecz brakowało mu konkretów. Miejscowi mieli dwie dogodne okazje, ale obie zakończyły się niecelnymi uderzeniami. Rezultat nie uległ już zmianie. Ostatecznie "Trójkolorowi" wygrali 2:0 z Katarem w meczu otwarcia mistrzostw świata 2022.

MŚ: Katar – Ekwador 0:2 (0:2)