News: Piłka wodna: Przegrana i wygrana waterpolistów Legii

Piłka wodna: Przegrana i wygrana waterpolistów Legii

17.04.2016 18:03

(akt. 13.12.2018 05:33)

W weekend (16-17.04) waterpoliści Legii Warszawa rozegrali dwumecz z drużyną WTS Polonia Bytom. Spotkania ósmej kolejki Ekstraklasy odbyły się w Warszawie na basenie OSiR Żoliborz przy ul. Potockiej 1.

Fotoreportaż z meczów (fot. Justyna Jankowska)

Pierwsze spotkanie odbyło się w sobotę późnym wieczorem, gdy to równo o 19:30 na płycie basenu zabrzmiał „Sen o Warszawie”. Warszawiacy już od samego początku gry narzucili mocne tempo drużynie rywali strzelając i atakując na ich bramkę raz za razem. Pierwsza (7:3) i druga kwarta (5:3) kończy się znaczną przewagą punktową Wojskowych, którzy w trzeciej pełni triumfu zwalniają nieco tempo spotkania. Gra przyśpiesza znów w ostatniej kwarcie, gdy bytomianie próbują zmniejszyć  przewagę punktową naszej drużyny, jednak Legia odpowiada silnym atakiem powiększając swój dorobek bramkowy w tym meczu. Zgranie i pewność w swoje siły naszej drużyny widoczne przez całe spotkanie skutkuje naszą wygraną  21:12 (7:3, 5:3, 3:3; 6:3). Świetnie w naszej bramce sprawdził się Adam Oleksów – wybrany również najlepszym zawodnikiem meczu.
Żółtą  i czerwoną kartką ukarany został trener warszawiaków - Donat Oleksów.

Drugie spotkanie rozegrane zostało w niedzielne popołudnie. Mimo wczorajszej wysokiej wygranej warszawiacy wiedzieli, że mecz który ich czeka nie będzie należał do najłatwiejszych. Całe spotkanie należało do tych wyrównanych, wzajemna gonitwa za punktami, ataki i kontrataki, walka o piłkę trwająca od pierwszej minuty do ostatniej sekundy. Mecz kończy się remisem 12:12 (3:4; 3:4; 3:2; 3:2). Nadzieja na wygraną i zarazem ogromny stres towarzyszą zawodnikom obydwu drużyn.  Ostatecznie w serii rzutów karnych przegrywamy z WTS Polonia Bytom 14:16.