Remis Legii na koniec zgrupowania. Gol Emrelego

Redaktor Maciej ZiółkowskiRedaktor Jakub Waliszewski

Maciej Ziółkowski, Jakub Waliszewski

23.06.2021 15:00

(akt. 24.06.2021 01:05)

Legia Warszawa zremisowała 1:1 z FK Krasnodar w trzecim i zarazem ostatnim sparingu na zgrupowaniu w Austrii. Jedyną bramkę dla stołecznego klubu zdobył Mahir Emreli, któremu asystował Ernest Muci.
Sparingi letnie 2021/2022 - Sparingi
1 1

(1:0)

FK KrasnodarFK Krasnodar
23-06-2021 15:00
23'
39'
46'
46'
58'
62'
63'
69'
70'
75'
78'

• 52. Tonny Vilhena

46'
  • 8. Jurij Gazinskij

78'
  • 7. Remy Cabella

• 93. Magomied-Szapi Sulejmanow

• 29. Władimir Iljin

• 58. Stanisław Agkatsjew

46'

• 1. Jewgienij Gorodow

46'
  • 80. Nikita Kokarew

• 31. Kaio

78'
  • 74. Eduard Spertsjan

46'

- Zapis relacji tekstowej na żywo

- Wypowiedź trenera Legii, Czesława Michniewicza

Do pierwszego składu Legii wrócił Mahir Emreli, natomiast po raz pierwszy na zgrupowaniu w Austrii zagrali Bartosz Slisz Artur Boruc. W trakcie rozgrzewki kontuzji doznał Joel Abu Hanna. W meczu nie mógł również wystąpić Mateusz Hołownia, przez co Legia rozpoczęła spotkanie w systemie 4-3-3. Izraelczyka w pierwszym składzie zastąpił Ernest Muci.

Już w 8. minucie bliski trafienia był Emreli. Bartosz Kapustka wycofał piłkę do 23-latka, który momentalnie uderzył na bramkę. Piłka nieznacznie minęła prawy słupek. Krasnodar odpowiedział świetnym uderzeniem z dystansu w wykonaniu Tonny'ego Vilhenny, ale dobrze interweniował Boruc. W 15. minucie ponownie zrobiło się groźnie pod bramką Legii. Remy Cabella zbiegł z piłką z lewej strony, a następnie podał do Magomieda Sulejmanowa, który na szczęście nie wykorzystał okazji. Legioniści mieli kolejną dobrą szansę po dośrodkowaniu Andre Martinsa z rzutu wolnego. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Mateusz Wieteska i zdołał uderzyć głową. Piłkę do boku sparował jednak Stanisław Agkacew, a dobitka Muciego z ostrego kąta znacznie minęła bramkę. W 37. minucie "Wojskowi" stanęli przed świetną okazją na strzelenie gola. Sfaulowany w polu karnym został Emreli i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Filip Mladenović, ale jego intencje bardzo dobrze wyczuł Agkacew. Chwilę póżniej bramkarz Krasnodaru popełnił błąd, który poskutkował bramką dla Legii. Golkiper zagrał piłkę pod nogi Muciego, Albańczyk podał jeszcze do Emreliego i Azer bez problemu wpakował piłkę do bramki. W końcówce pierwszej połowy szansę na wyrównanie miał jeszcze Jegor Sorokin, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

Na początku drugiej połowy żadna z drużyn nie stworzyła sobie dobrej okazji do zdobycia bramki. W 61. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Emreli, jednak uderzył prosto w bramkarza. Pare minut później bliski podwyższenia rezultatu był Kacper Skibicki, lecz piłka po jego strzale minimalnie minęła lewy słupek. Krasnodar doprowadził do wyrównania w 69. minucie. Wieteska sfaulował w polu karnym Cabellę i sędzia po raz drugi w tym meczu wskazał na "wapno". Do piłki podszedł sam poszkodowany i trafił do siatki po strzale w lewy róg bramki. Piłkarze Czesława Michniewicza dążyli do zdobycia drugiej bramki. W 78. minucie świetne podanie Szymona Włodarczyka mógł wykorzystać Rafael Lopes, ale fantastycznie interweniował Jewgienij Gorodow. W końcówce meczu wynik nie uległ już zmianie. Legia zremisowała z Krasnodarem 1:1 w ostatnim meczu towarzyskim rozgrywanym na obozie w Austrii.