Rezerwy: Druga porażka Legii II ze Świtem w ciągu kilku dni

12.06.2021 13:52

(akt. 12.06.2021 18:16)

Legia II Warszawa przegrała w LTC 2:3 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w 34. kolejce III ligi. Gole dla miejscowych strzelili Mikołaj Kwietniewski oraz Patryk Pierzak. Dla "Wojskowych" to druga porażka z biało-zielonymi w tym tygodniu.

Trener rezerw, Tomasz Sokołowski II, powołał na sobotnie spotkanie 15 piłkarzy. W składzie zabrakło m.in. Damiana Warchoła (jest poobijany po meczu pucharowym), Lionnela Negou (jest w trakcie rehabilitacji), Kamila Kurowskiego (doznał kontuzji w spotkaniu z MKS-em Przasnysz) i Dawida Barnowskiego (ma uraz pleców). Poza tym, Bartłomiej CiepielaWiktor Kamiński i Kacper Skwierczyński trenują aktualnie z "jedynką".

Od 6. minuty Świt wygrywał w LTC. Bramkę dla gości, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniu z głowy, zdobył Arkadiusz Ciach. Legioniści szukali szans w ofensywie. W jednej z akcji Mikołaj Kwietniewski dośrodkował w pole karne w kierunku Oskara Wojtysiaka. Zawodnik Legii był naciskany przez golkipera, który wyszedł z bramki, i głową musnął piłkę, która opuściła boisko. Chwilę później zrobiło się groźnie w "szesnastce" rezerw. Kamil Wiśniewski zacentrował w boczny sektor pola karnego. Tam pojawił się jeden z graczy Świtu, który oddał strzał z głowy. Maciej Kikolski obronił uderzenie, ale do futbolówki dopadł jeszcze Wiśniewski, którego strzał zza "szesnastki" okazał się niecelny.

W 23. minucie miejscowi doprowadzili do remisu. Jakub Kwiatkowski pobiegł prawą stroną boiska i dośrodkował w pole karne do Kwietniewskiego, który oddał mocny strzał z głowy, z 6. metra, i pokonał bramkarza. Kilka chwil później Kwietniewski przechwycił piłkę tuż przed polem karnym Świtu i uderzył płasko, w kierunku dalszego słupka. Jakub Lemanowicz był jednak czujny i złapał futbolówkę. Po pół godzinie rywalizacji goście stworzyli niezłą sytuację w ofensywie. Wiśniewski otrzymał podanie na prawą stronę "szesnastki" i chciał przelobować Kikolskiego, ale włożył w strzał zbyt dużo siły, w efekcie czego futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

W końcówce pierwszej połowy Szymon Kuźma popisał się indywidualną akcją, ale jego uderzenie z ostrego kąta wybronił Kikolski. Chwilę później Wiśniewski dopadł do prostopadłego podania za plecy obrońców Legii, pojawił się po prawej stronie "szesnastki", płasko uderzył, lecz Kikolski ponownie nie dał się zaskoczyć. W 44. minucie Świt ponownie wyszedł na prowadzenie. Wiśniewski minął legionistów, wbiegł w boczny sektor "szesnastki" i wycofał na 12. metr do nadbiegającego Kuźmy, który umieścił piłkę w siatce.

Tuż po przerwie Legia II mogła strzelić drugiego gola. Wojtysiak posłał dalekie zagranie do Kwietniewskiego. Ten wbiegł w pole karne, wykonał wślizg i podał do nadbiegającego Dawida Niedźwiedzkiego, który został zablokowany przez przeciwnika.  W 54. minucie Jehor Macenko dobrze zagrał w boczny sektor boiska do Kwietniewskiego. Piłkarz Legii pojawił się po prawej stronie "szesnastki", zwiódł przeciwnika i chciał zagrać do Niedźwiedzkiego, który znalazł się na 6. metrze. Podanie zostało jednak przecięte. Po godzinie gry Świt podwyższył prowadzenie. Po centrze z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym, jeden z rywali głową przedłużył tor lotu piłki, którą w siatce - po strzale z głowy - umieścił Karol Drwęcki.

W jednej z akcji Radosław Cielemęcki zagrał do Wojtysiaka, który wbiegł w pole karne i uderzył nieznacznie obok bramki. Po chwili Patryk Pierzak sprytnie minął rywala na skrzydle, wbiegł w pole karne i zagrał na 16. metr do Cielemęckiego, który uderzył ponad poprzeczką. Wynik spotkania ustalił Pierzak, który zapoczątkował akcję w środku pola. Osiemnastolatek został osaczony przez kilku rywali, ale zdołał przechwycić piłkę i - mimo presji ze strony golkipera, który wyszedł z bramki - oddać płaski, skuteczny strzał z 15.-16. metra.

Ostatecznie, warszawiacy przegrali 2:3 ze Świtem. Dla "Wojskowych" to druga porażka z tym klubem w ciągu kilku dni. W środę (9.06) stołeczna drużyna przegrała 0:3 z biało-zielonymi w finale mazowieckiego Pucharu Polski. W środę, 16 czerwca (godz. 17:00) Legia II zmierzy się u siebie z Polonią Warszawa.

Legia II Warszawa - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (1:2)

Kwietniewski (23. min.), Pierzak (90. min.) - (6. min), Kuźma (44. min.), Drwęcki (61. min.)

Legia: Kikolski - Macenko, Pruchnik, Astiz (46' Cichocki) - Kwiatkowski, Gościniarek, Pierzak, Konik - Wojtysiak (73' Czajkowski), Kwietniewski, Niedźwiedzki (61' Cielemęcki)