Jakub Kwiatkowski

Rezerwy: Drugi remis z rzędu

10.06.2022 20:00

(akt. 11.06.2022 13:26)

Rezerwy Legii zremisowały na wyjeździe 1:1 z Lechią Tomaszów Mazowiecki w 37. kolejce III ligi. Jedynego gola, w 21. minucie meczu, strzelił Jakub Kwiatkowski, który dobił uderzenie Jordana Majchrzaka. Dla "dwójki" to drugi remis z rzędu.

W składzie rezerw zabrakło m.in. Szymona Bednarza (zerwanie więzadła krzyżowego), Karola Noiszewskiego (pauza za 8. żółtą kartkę), a także Patryka Pierzaka i Nikodema Niskiego, którzy dostali wolne i za parę dni rozpoczną przygotowania z "jedynką".

Mecz lepiej rozpoczął się dla rywali, którzy wyszli na prowadzenie już w 3. minucie. Kamil Szymczak wykorzystał dośrodkowanie z bocznego sektora boiska i oddał skuteczny strzał na bliższy słupek. Legia się jednak nie poddała i dość szybko wyrównała – Jakub Kwiatkowski dobił uderzenie Jordana Majchrzaka po centrze Miłosza Packa.

Ostatecznie rezerwy zremisowały 1:1 w Tomaszowie Mazowieckim, a w najbliższą środę, 15 czerwca (godz. 19:00), zmierzą się z Legionovią Legionowo w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. Spotkanie odbędzie się w Warszawie, na stadionie Hutnika.

III liga: Lechia Tomaszów Mazowiecki – Legia II Warszawa 1:1 (1:1)
Szymczak (3. min.) – Kwiatkowski (21. min.)

Legia: Kowynia – Pacek (73' Dzięgielewski), Wnorowski, Konik, Widejko – Skwierczyński (73' Jędrasik), Gościniarek (60' Czajkowski), Rejczyk, Kwiatkowski – Majchrzak (60' Kamiński), Ciach (86' Kiedrowicz).

AKTUALNA TABELA III LIGI GRUPY I (TUTAJ)