Cyprian Pchełka

Rezerwy: Gole Pchełki i Jędrasika, beniaminek pokonany

07.10.2023 13:40

(akt. 07.10.2023 16:16)

Legia II wygrała w LTC 2:1 z ŁKS-em Łomża (beniaminek) w 11. kolejce III ligi (grupa I). Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Cyprian Pchełka i Jakub Jędrasik, którym asystowali odpowiednio Patryk Konik oraz Robert Pich.

W wyjściowym składzie rezerw znalazło się m.in. trzech piłkarzy pierwszej drużyny – Robert Pich, Jakub Jędrasik i Jan Ziółkowski, który jest zgłoszony do rozgrywek PKO Ekstraklasy. Spotkanie z ławki oglądał inny zawodnik "jedynki", Ihor Charatin. Trener "dwójki", Piotr Jacek, nie mógł skorzystać z podstawowych graczy, czyli Kacpra WnorowskiegoMateusza Możdżenia, którzy pauzowali za nadmiar żółtych kartek.

Legioniści starali się utrzymywać przy piłce, kreować, odbierać. Na początku meczu Patryk Konik dwukrotnie dośrodkował z lewej strony i za drugim razem był blisko asysty. Boczny obrońca dograł na 7. metr, Pich trafił w poprzeczkę, Adam Ryczkowski próbował dobijać, ale niecelnie główkował. Beniaminek mógł odpowiedzieć golem. Sebastian Weremko mocno uderzył z dystansu na bliższy słupek, Jakub Zieliński świetnie interweniował, a po chwili złapał futbolówkę, uprzedzając Mateusza Michasiewicza.

Miejscowi odpowiedzieli strzałami Jędrasika i Michała Zięby (zablokowane), a w 11. minucie objęli prowadzenie. Legia II miała rzut rożny, doszło do zamieszania, goście zebrali piłkę, ale Konik dobrze przypressował Huberta Micha w bocznym sektorze boiska, zdołał podać na 5. metr, do Cypriana Pchełki, który skutecznie uderzył bez przyjęcia na dalszy słupek.

Stołeczna drużyna chciała pójść za ciosem, regularnie atakowała. Krystian Kalinowski wybronił uderzenia z dystansu Sebastiana Kierasia i Jędrasika, który był aktywny, widoczny, między 22. a 29. minutą oddał jeszcze dwa niecelne strzały zza pola karnego. W tzw. międzyczasie Konik dośrodkował z lewej flanki w "szesnastkę", Mich się "obciął", lecz Ryczkowski nie zdołał dopaść do piłki.

ŁKS miał parę akcji w pierwszej połowie, momenty posiadania i kilka stałych fragmentów, po których dochodziło do zamieszania. Po jednym z rzutów rożnych, Krystian Pawczyński huknął z powietrza, ale został zablokowany przez Damiana Byrtka.

W 31. minucie Zieliński wyłapał uderzenie z dystansu, a w końcówce pierwszej połowy Ziółkowski wykonał udany wślizg we własnej "szesnastce" i zatrzymał groźny strzał z 15. metra. Po tej akcji "dwójka" wyszła z kontrą, Waniek umiejętnie rozciągnął grę, otrzymał podanie od Jędrasika i został zablokowany na 16. metrze.

Na początku drugiej połowy pojawiło się parę dalszych podań i dośrodkowań z obu stron, ale brakowało klarownych okazji. W 54. minucie Pich dograł z prawej flanki na 7. metr, lecz Przemysław Żebrowski wybił piłkę poza boisko, uprzedzając Wańka i Pchełkę. Chwilę później Zieliński pewnie wyłapał mocną centrę z lewego skrzydła, a Byrtek zablokował strzał Szymona Kuźmy.

Po godzinie gry rezerwy podwyższyły prowadzenie. Ryczkowski podał do Ziółkowskiego, ten wbiegł w pole karne i zagrał do Pchełki, ale jego mocny strzał zza "szesnastki" wybronił Kalinowski. Pich zebrał piłkę, wycofał na 16. metr, do Jędrasika, a ten skutecznie uderzył po koźle, pokonując bramkarza ŁKS-u, który w tej sytuacji popełnił błąd.

Legioniści przeważali, tworzyli kolejne okazje. W jednej z akcji Ryczkowski dopadł do piłki w polu karnym gości, uderzył (13. metr) z woleja w drugim kontakcie, ale nieznacznie się pomylił. Po chwili szansę miał ŁKS, lecz Maciej Radaszkiewicz niecelnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w "szesnastkę". W 78. minucie Zieliński dobrze interweniował po mocnym strzale Łukasza Świderskiego z 20. metra.

Beniaminek próbował złapać kontakt i dopiął swego. W 87. minucie Zieliński świetnie wybronił strzał Świderskiego, ale chwilę później niedokładnie podał do środka boiska, goście zbudowali szybką akcję, a Lipe oddał skuteczny strzał z 12. metra.

Ostatecznie Legia II zwyciężyła 2:1, a w przyszłą sobotę, 14 października (godz. 17:30), zagra na wyjeździe z Victorią Sulejówek.

11. kolejka III ligi (grupa I): Legia II Warszawa – ŁKS Łomża 2:1 (1:0)
Pchełka (11. min.), Jędrasik (65. min.) – Lipe (89. min.)

Żółte kartki: Kieraś, Zięba – Bednarek, Melao

Legia: Zieliński – Zięba, Byrtek, Ziółkowski, Konik – Waniek (82' Adkonis), Kieraś, Jędrasik (65' Grączewski) – Pich (82' Puciłowski), Ryczkowski, Pchełka