Maksymilian Stangret Jan Ziółkowski

Rezerwy: Gole Picha i Ziółkowskiego, trzecie zwycięstwo z rzędu

21.10.2023 13:50

(akt. 24.10.2023 16:57)

Legia II wygrała w LTC 2:1 z przedostatnim zespołem w tabeli, Wartą Sieradz, w 13. kolejce III ligi (grupa I). Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Robert Pich i Jan Ziółkowski. Wynik ustalił zawodnik gości, Paweł Koncewicz-Żyłka, który w 87. minucie został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną. Dla stołecznej drużyny to jednocześnie trzecie zwycięstwo z rzędu.

W wyjściowym składzie "dwójki" znalazło się dwóch zawodników z pierwszej drużyny, czyli Robert Pich i Jan Ziółkowski. Mecz z ławki zaczął inny piłkarz "jedynki", Jakub Jędrasik.

Legioniści przeważali poprzez posiadanie, stwarzali zagrożenie po dośrodkowaniach z bocznych sektorów, a po 10 minutach prowadzili już 2:0. Mateusz Możdżeń prostopadle podał na prawą stronę boiska, do Adama Ryczkowskiego, ten dograł na dalszy słupek, do Picha, który wykończył akcję po strzale z bliska.

Rezerwy szybko podwyższyły wynik. Aleksander Waniek dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, Ziółkowski główkował w poprzeczkę, a potem skutecznie dobijał z 7. metra, po płaskim uderzeniu. Warta próbowała złapać kontakt, miała ku temu szansę, lecz strzał Jakuba Pieli z ostrego kąta okazał się trochę niecelny (boczna siatka).

Stołeczna drużyna starała się tworzyć kolejne okazje, choćby po dośrodkowaniach, ale goście podkręcili tempo po pół godzinie gry, mieli lepszy fragment. Przyjezdni próbowali zaskoczyć miejscowych, np. po stałych fragmentach. O ile z początku "Wojskowi" wychodzili z opresji, po udanych interwencjach m.in. Ziółkowskiego i Damiana Byrtka, to w 37. minucie stracili gola. Adrian Filipiak dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Paweł Koncewicz-Żyłka chciał prawdopodobnie przedłużyć tor lotu piłki, lecz ostatecznie skutecznie główkował z 3. metra.

W końcówce pierwszej połowy Warta mogła wyrównać. Zespół z Sieradza miał rzut wolny na ok. 22. metrze, nieco bliżej prawej strony boiska. Piela oddał bezpośredni strzał, a piłka trafiła w słupek podtrzymujący siatkę.

"Dwójka" była blisko trzeciego gola na początku drugiej części gry. Możdżeń bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego (23. metr) i obił bliższy słupek, natomiast Koncewicz-Żyłka wybił piłkę poza pole karne. Potem Waniek kilka razy dośrodkowywał ze stałych fragmentów, a przyjezdni z problemami, ale oddalali zagrożenie.

W 58. minucie Byrtek przewrócił się na 30. metrze od własnej bramki, miejscowi sygnalizowali, że stoper Legii II był nieprzepisowo powstrzymywany, ale sędzia nie dopatrzył się faulu Bartłomieja Kręcichwosta, który wbiegł w pole karne, a Jakub Zieliński uporał się z jego mocnym uderzeniem z 15. metra. Po godzinie gry Patryk Konik pojawił się po lewej stronie "szesnastki", próbował dogrywać, piłka odbiła się od Mateusza Borcucha i trafiła w spojenie.

W ostatnim kwadransie było trochę walki w kontakcie i przewinień, poza tym "dwójka" chciała odskoczyć, a Warta próbowała wyrównać. W 81. minucie Krystian Adamiak podał do Koncewicza-Żyłki, ten uderzył z 7. metra, ale Zieliński dobrze interweniował. Chwilę później Waniek przerzucił piłkę do Jędrasika, Koncewicz-Żyłka niedokładnie zgrał do bramkarza gości, "Jędras" przejął futbolówkę, lecz zatrzymał go Mateusz Ludwikowski.

Od 87. minuty Warta zaczęła grać w osłabieniu, gdyż Koncewicz-Żyłka sfaulował Michała Ziębę w pojedynku powietrznym, za co otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną.

Ostatecznie Legia II wygrała 2:1, a w przyszłą sobotę, 28 października (godz. 15:00), zagra na wyjeździe z GKS-em Wikielec.

13. kolejka III ligi (grupa I): Legia II Warszawa – Warta Sieradz 2:1 (2:1)
Pich (7. min.), Ziółkowski (10. min.) – Koncewicz-Żyłka (37. min.)

Żółte kartki: Michalski, Koncewicz-Żyłka, Filipiak, Adamiak
Czerwona kartka: Koncewicz-Żyłka (87. min., Warta, za dwie żółte)

Legia: Zieliński – Zięba (88' Wnorowski), Byrtek, Ziółkowski, Konik – Kieraś (59' Tadrowski), Możdżeń, Waniek – Grączewski (59' Jędrasik), Ryczkowski (89' Stangret), Pich (75' Pchełka)

Warta: Ludwikowski – Adamiak, Koncewicz-Żyłka, Michalski, Lis, Mielczarek (61' Borcuch), Kita, Pietrzak, Filipiak, Piela (68' Koreeda), Kręcichwost (81' Maćczak)