Kacper Wnorowski

Rezerwy: Gra o półfinał mazowieckiego Pucharu Polski

18.04.2023 14:00

(akt. 18.04.2023 12:33)

Rezerwy Legii Warszawa wracają do rywalizacji w mazowieckim Pucharze Polski. Stołeczny zespół (obrońca trofeum) zmierzy się na wyjeździe z IV-ligowym KS-em CK Troszyn. Mecz 1/4 finału już w środę, 19 kwietnia (godz. 16:30).

W ostatnią sobotę rezerwy bezbramkowo zremisowały na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w 24. kolejce III ligi (grupa I). Obie drużyny stworzyły parę groźniejszych okazji, ale żadnej z nich nie udało się wykorzystać. Od 88. minuty biało-zieloni grali w osłabieniu, gdyż Łukasz Buczkowski został ukarany bezpośrednią, czerwoną kartką (SZCZEGÓŁY).

Legia II zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli, ma na koncie 39 punktów (10 zwycięstw, 9 remisów, 5 porażek) i 7 "oczek" straty do lidera, Mławianki Mława. Teraz wraca do rywalizacji w mazowieckim Pucharze Polski, w ćwierćfinale zagra z KS-em CK Troszyn, który jest na 3. pozycji w IV lidze (grupa mazowiecka), zdobył 50 punktów (15 wygranych, 5 remisów, 3 porażki), a 3 dni temu pokonał 1:0 Hutnika Warszawa.

Drugi zespół Legii to obrońca wojewódzkiego Pucharu Polski. W finale z czerwca ub.r. wygrał 1:0 z Legionovią Legionowo po golu Wiktora Kamińskiego, który kilka tygodni temu definitywnie przeszedł do Warty Poznań. To zwycięstwo sprawiło, że "Wojskowi" zagrali w obecnych rozgrywkach PP na szczeblu centralnym, odpadając w I rundzie (1/32 finału; 0:5 z Wisłą Kraków).

Rezerwy Legii dostały się do ćwierćfinału mazowieckiego Pucharu Polski dzięki wygranej z Mławianką Mława (3:0), z kolei KS CK wyeliminował Błoniankę Błonie (2:0) w 1/8 finału. Mecz pomiędzy IV-ligowcem a "Wojskowymi" już w środę, 19 kwietnia (godz. 16:30), w Troszynie.

Sztab szkoleniowy "dwójki" nie ma do dyspozycji Łukasza Turzynieckiego, który zerwał więzadła w kolanie i złamał rękę w nadgarstku.