Rezerwy: Legia lepsza od lidera!

04.03.2023 15:55

(akt. 04.03.2023 18:32)

Rezerwy Legii mają za sobą udany początek rundy wiosennej. Warszawiacy wygrali na wyjeździe 2:0 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (lider) w pierwszym, oficjalnym meczu w 2023 roku (18. kolejka III ligi). Gole strzelili Dawid Kiedrowicz i Jakub Jędrasik.

Trener Legii II, Piotr Jacek, nie mógł skorzystać z Rafała Maciejewskiego (pauza za nadmiar żółtych kartek) oraz Łukasza Turzynieckiego, który w ostatnim sparingu złamał rękę w nadgarstku i zerwał więzadła w kolanie. Szkoleniowiec miał za to do dyspozycji trzech zawodników z "jedynki", czyli Lindsay'a Rose'a, Jana Ziółkowskiego i Jakuba Jędrasika.

Warunki w trakcie sobotniego meczu zbytnio nie sprzyjały. Najpierw obficie padało, dodatkowo boisko nie wyglądało najlepiej. Spotkanie mogło się świetne rozpocząć dla Pogoni. W 3. minucie Jakub Apolinarski dograł na środek pola karnego, do Michała Strzałkowskiego, który uderzył nad poprzeczką. Niewykorzystana sytuacja mogła się szybko zemścić, gdyż po chwili Legia II odpowiedziała niezłą akcją. Dawid Dzięgielewski, kapitan "dwójki", dośrodkował z prawego skrzydła w "szesnastkę", piłka odbiła się od rywala i spadła pod nogi Mateusza Możdżenia, ten oddał strzał z 15. metra, lecz Mateusz Małecki skutecznie interweniował.

"Wojskowi" starali się stwarzać zagrożenie m.in. po dalszych podaniach, przerzutach i centrach, ale brakowało dokładności, konkretów. Po niecałym kwadransie Możdżeń znowu dopadł do odbitej piłki, huknął z 18. metra, lecz trochę się pomylił. Dalsza część pierwszej połowy okazała się spokojniejsza, dość wyrównana, obie drużyny nie kreowały zbyt wielu szans. Można wspomnieć o akcji Dzięgielewskiego, który zbiegł z lewej flanki do środka, ale został zablokowany przed "szesnastką".

Tuż przed przerwą Pogoń próbowała podkręcić tempo, co przełożyło się na parę ciekawszych okazji. Obiecująco zapowiadała się kontra wynikająca ze straty Rose'a (oprócz tego błędu prezentował się solidnie), gdyż Patryk Kamiński zagrał na prawą stronę pola karnego, do Michała Strzałkowskiego, ten został zablokowany na wślizgu przez Juliena Tadrowskiego. Kilka chwil później bliski szczęścia był Apolinarski, który 2-krotnie uderzał, ale nie trafił do siatki. Jedna z akcji miejscowych zakończyła się też na tym, że futbolówka wpadła do bramki, lecz gol nie został uznany z powodu spalonego.

Klub z Grodziska Mazowieckiego mógł idealnie wejść w drugą połowę, wykorzystując rzut rożny, ale Kacper Gzieło nieznacznie się pomylił po uderzeniu z bocznego sektora "szesnastki" na dalszy słupek. Po chwili Marcel Krajewski płasko dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, do piłki dopadł Dzięgielewski, który został zablokowany, a po 60 minutach rywalizacji zszedł z boiska z urazem. Zmienił go Dawid Kiedrowicz, który był aktywny, pokazywał się do gry, co zaowocowało golem. Maksymilian Stangret wygrał pojedynek z przeciwnikiem, podprowadził futbolówkę i prostopadle podał do "Kiedro", który skutecznie uderzył z 6. metra.

Gdy Pogoń straciła bramkę, to wrzuciła wyższy bieg, zaczęła mocniej atakować, wywalczyła parę stałych fragmentów. Kilka razy zakotłowało się w "szesnastce" Legii II, ale rezerwy dobrze się broniły, mogły też podwyższyć wynik. Dwie szanse miał Kiedrowicz, który najpierw uderzył niecelnie, a potem chciał przełożyć Jakuba Górskiego, lecz ten nie dał się zaskoczyć. W ostatnich minutach Jędrasik próbował zagrać w pole karne do Stangreta, ale podanie zostało przecięte.

W końcówce lider ligi ponownie podkręcił obroty, często dośrodkowywał, lecz stołeczna drużyna była czujna w defensywie, a w ostatnich sekundach ustaliła rezultat po kontrze. Sebastian Kieraś popisał się przechwytem, a następnie prostopadłym podaniem do Jędrasika, który popędził na bramkę, odskoczył od rywali i udanie uderzył zza "szesnastki" na dalszy słupek, od którego piłka się odbiła i wpadła do siatki.

W sobotę, 11 marca (godz. 12:00), "Wojskowi" zmierzą się w LTC z Pelikanem Łowicz.

18. kolejka III ligi: Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Legia II Warszawa 0:2 (0:0)
Kiedrowicz (68. min.), Jędrasik (90. min.)

Żółte kartki: Keller, Apolinarski, Dias, Strzałkowski – Krajewski, Tadrowski

Pogoń: Małecki – Łoś, Zembrowski, Gajgier – Gzieło, Keller (77' Jaroń), Dias, Górski (66' Widejko) – Apolinarski (86' Wrzesiński), Strzałkowski (86' Wójcicki), Kamiński

Legia: Szajewski – Krajewski, Rose (73' Wnorowski), Tadrowski, Konik (90' Gładysz) – Kieraś, Waniek, Możdżeń (46' Jędrasik) – Dzięgielewski (60' Kiedrowicz), Stangret, Korczakowski