Jakub Jędrasik

Rezerwy: Legia lepsza od Zawiszy, grali zawodnicy z "jedynki"

25.02.2023 14:25

(akt. 25.02.2023 14:39)

Rezerwy Legii wygrały w LTC 3:0 z III-ligowym Zawiszą Bydgoszcz w sobotnim sparingu przygotowującym do drugiej części sezonu. Bramki w barwach "Wojskowych", wszystkie w ostatnim kwadransie meczu, zdobyli Jakub Jędrasik, Patryk Konik i Dawid Kiedrowicz.

W wyjściowym składzie Legii II znaleźli się m.in. Cezary Miszta, Jakub KisielJan Ziółkowski, Filip Rejczyk i Jakub Jędrasik, którzy na co dzień trenują z pierwszym zespołem. W podstawowej jedenastce pojawili się też nowi zawodnicy "dwójki", czyli Mateusz Możdżeń oraz Łukasz Turzyniecki (WYWIAD). Był w niej także Aleksander Waniek, który od niedawna trenuje z rezerwami, w przeszłości przez 16 lat reprezentował barwy "Wojskowych", od 2021 roku grał w III-ligowym ŁKS-ie Łagów, a teraz jest blisko powrotu do stołecznego klubu.

W pierwszej połowie brakowało konkretów, klarowniejszych szans. Oba zespoły oddawały strzały z dystansu, lecz do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Niepokojące jest to, że Turzyniecki doznał urazu po starciu z rywalem i w 33. minucie opuścił boisko na noszach.

Po godzinie gry pojawiły się pierwsze, ciekawsze okazje, w ostatnim kwadransie Legia podkręciła tempo, co przełożyło się na trzy gole. Warszawiacy objęli prowadzenie po bramce Jędrasika, który otrzymał piłkę od Wańka w narożniku "szesnastki", przyjął ją do przodu i skutecznie uderzył w kierunku dalszego słupka. Po chwili doszło do podwyższenia wyniku, gdyż Sebastian Kieraś prostopadle podał do Patryka Konika, a ten znalazł się w sytuacji sam na sam i trafił do siatki.

Stołeczna drużyna atakowała, kreowała, wyraźnie przeważała w końcówce i zdołała raz jeszcze zaskoczyć III-ligowca. Marcel Krajewski wypatrzył Dawida Kiedrowicza, który przełożył golkipera i oddał udany strzał z ostrego kąta, z lewej nogi, ustalając rezultat sparingu. Ostatecznie Legia II zwyciężyła 3:0 Zawiszę w ostatnim meczu towarzyskim przed wznowieniem rozgrywek.

Sparing: Legia II Warszawa – Zawisza Bydgoszcz 3:0 (0:0)
Jędrasik (77. min.), Konik (80. min.), Kiedrowicz (90. min.)

Legia: Miszta (46’ Trojanowski) – Turzyniecki (33’ Krajewski), Ziółkowski (75’ Wnorowski), Gładysz (59’ Tadrowski), Konik (82’ Sobociński) – Kisiel (46’ Korczakowski), Możdżeń, Rejczyk (75’ Kieraś) – Jędrasik (82’ Pacek), Dzięgielewski (63’ Kiedrowicz), Waniek