Rafał Maciejewski radość Legia II

Rezerwy: Legia zagra z wiceliderem

16.09.2022 16:00

(akt. 16.09.2022 15:12)

Rezerwy Legii mają przed sobą 9. mecz o stawkę w sezonie 2022/23. Warszawiacy zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem, który jest wiceliderem tabeli III ligi (grupy I), czyli Mławianką Mława. Spotkanie 8. kolejki już w sobotę, 17 września (godz. 16:00).

W ostatnią sobotę, 10 września, drugi zespół Legii przegrał w LTC 1:2 z liderem III ligi (grupy I), Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, mimo że do 90. minuty był remis. Jedynego gola w barwach "Wojskowych" strzelił Filip Laskowski.

Legia II zajmuje 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów (2 wygrane, 4 remisy, 1 porażka) i stratą 8 "oczek" do lidera, a teraz zmierzy się na wyjeździe z Mławianką, beniaminkiem, który ma za sobą bardzo udany początek rozgrywek. Zespół z Mławy jest na 2. pozycji i ma tyle samo punktów, co prowadzący Świt (18). Na inaugurację ligi zielono-biali przegrali 0:2 z Pelikanem Łowicz, ale od tamtej pory odnieśli 6 zwycięstw z rzędu.

W kadrze Mławianki znajduje się dwóch piłkarzy z przeszłością przy Łazienkowskiej. To Jakub Nowiński (lata 2013-2014) i Jakub Rutkowski, który był związany z "Wojskowymi" od 2017 roku do końca minionego sezonu.

Trener Legii II, Piotr Jacek, nie skorzysta z Patryka Konika (uszkodzenie łąkotki bocznej; po zabiegu), Dawida Dzięgielewskiego (przewlekły uraz) oraz Kacpra Skwierczyńskiego (złamanie kości piszczelowej i uszkodzenie więzadła w stawie skokowym). Pierwszego z wymienionych czeka dłuższa przerwa, drugi będzie gotowy za 2-3 tygodnie, a "Skwara" (przewidywany powrót za ok. miesiąc) pracuje indywidualnie.

Mecz pomiędzy Mławianką a rezerwami "Wojskowych" już w sobotę, 17 września (godz. 16:00). Po zakończeniu spotkania na Legia.Net pojawi się relacja z występu piłkarzy "dwójki".