Jan Ziółkowski

Rezerwy: Pewna wygrana z Jagiellonią

17.02.2024 14:30

(akt. 17.02.2024 14:51)

Legia II wygrała 3:0 z III-ligowymi rezerwami Jagiellonii Białystok w sobotnim sparingu, rozegranym w LTC. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Jan Ziółkowski, Cyprian Pchełka i Adam Ryczkowski, który wykorzystał rzut karny.

W podstawowym składzie rezerw Legii pojawili się m.in. Wojciech Banasik (obecność w kadrze "jedynki" na wyjazdowy mecz w Molde), a także Jakub Adkonis i Jan Ziółkowski, którzy trenowali z pierwszym zespołem na obozie w Belek. W sparingu nie wystąpił Michał Kucharczyk, który niedawno wrócił do stołecznego klubu, by wzmocnić "dwójkę".

Legioniści mieli przewagę optyczną, konstruowali dobre, szybkie akcje. W pierwszej połowie cały czas grali wysokim pressingiem, który łączyli po przerwie ze średnim.

Jagiellonia II wypracowała dwie groźne okazje na początku sparingu, ale nie dość, że nie wykorzystała żadnej z nich, to w 9. minucie straciła gola po tym, jak Ziółkowski dobił uderzenie Adama Ryczkowskiego, strzelając z 7. metra w dolny róg.

Po pół godzinie gry druga drużyna Legii podwyższyła prowadzenie. Ryczkowski – po dośrodkowaniu Szymona Grączewskiego – zgrał piłkę do Cypriana Pchełki, który sfinalizował akcję poprzez strzał z 11. metra w prawy róg. W 69. minucie zrobiło się 3:0 dla miejscowych. Ryczkowski został sfaulowany w polu karnym gości i pewnie wykorzystał "jedenastkę", uderzając w prawy, dolny róg bramki.

Emocji nie zabrakło też w końcówce, gdyż niezłe szanse mieli jedni i drudzy. Białostoczanie mogli odpowiedzieć po uderzeniu z rzutu wolnego, ale Franciszek Chojak kapitalnie interweniował. Chwilę później, po dośrodkowaniu Jakuba Żewłakowa (treningi z "jedynką" w Turcji), bramkarz "Jagi" wybronił strzały Macieja Bochniaka i Adkonisa.

Legia II zwyciężyła 3:0, a w przyszłą sobotę, 24 lutego, zmierzy z IV-ligowym Hutnikiem Warszawa w ostatnim sparingu przed startem drugiej części sezonu.

SPARING: LEGIA II WARSZAWA – JAGIELLONIA II BIAŁYSTOK 3:0 (2:0)
Ziółkowski (9. min.), Pchełka (31. min.), Ryczkowski (69. min. – k.)

Legia: Banasik (70’ Chojak) – Tadrowski, Ziółkowski, Wnorowski (72’ Bochniak) – Saganowski (64’ Puciłowski), Możdżeń (64’ Kieraś), Adkonis, Korczakowski (64’ Konik) – Grączewski (72’ Żewłakow), Ryczkowski (72’ Radaszkiewicz), Pchełka (64’ Vasiliadis)