Szymon Grączewski

Rezerwy: Wysoka wygrana z Widzewem

27.01.2024 12:40

(akt. 27.01.2024 12:55)

Legia II Warszawa wygrała aż 4:0 z IV-ligowymi rezerwami Widzewa Łódź w sobotnim sparingu w LTC. Dwie bramki zdobył Szymon Grączewski, a po jednym golu strzelili Cyprian Pchełka oraz Maciej Radaszkiewicz.

Legioniści objęli prowadzenie w 19. minucie. Po strzale zza pola karnego, piłka odbiła się na 16. metr, Szymon Grączewski przyjął ją z góry, podał do Cypriana Pchełki, który zgrał mu po trójkącie i "Grącześ" skutecznie uderzył po ziemi, po dalszym słupku.

Warszawiacy mogli podwyższyć wynik jeszcze w pierwszej połowie – w której oddali więcej strzałów (również celnych) – ale dokonali tego po godzinie gry, znowu za sprawą Grączewskiego, który dostał futbolówkę z boku, przyjął ją i uderzył zza "szesnastki", także w kierunku dalszego słupka (górna część bramki).

Chwilę później rezerwy Legii ponownie odskoczyły. Mateusz Możdżeń zagrał w pole karne do Pchełki, ten obrócił się z przeciwnikiem i udanie uderzył z lewej nogi na dalszy słupek.

W 78. minucie Pchełka wywalczył rzut karny po zagraniu piłki ręką przez rywala, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Maciej Radaszkiewicz, który trafił do siatki po płaskim strzale w prawy, dolny róg i ustalił wynik na 4:0 dla Legii II.

SPARING: LEGIA II WARSZAWA – WIDZEW II ŁÓDŹ 4:0 (1:0)
Grączewski (19. min., 65. min.), Pchełka (71. min.), Radaszkiewicz (78. min. – k.)

Legia II: Banasik (84' Bobier) – Wnorowski, Byrtek (46' Tadrowski), Konik (46' Korczakowski) – Saganowski, Charatin (46' Możdżeń), Kieraś, Bochniak – Grączewski, Ryczkowski (60' Radaszkiewicz), Pchełka

Widzew II (skład wyjściowy): Czarnota – Kozłowski, Najderek, Lenart, Pokorski – Zawadzki, testowany, Chwałowski – Mąka, Welter, Kostewski