Rezerwy: Porażka Legii II w derbach

16.06.2021 18:55

(akt. 17.06.2021 00:17)

Drugi zespół Legii przegrał w LTC 0:3 z Polonią Warszawa. Dla "Wojskowych" to 13. porażka w sezonie ligowym.

Trener rezerw, Tomasz Sokołowski II, powołał na środowe spotkanie 16 piłkarzy. W składzie zabrakło Inakiego AstizaDamiana Warchoła (poobijany po meczu pucharowym), Lionnela Negou (w trakcie rehabilitacji), Kamila Kurowskiego (kontuzja w spotkaniu z MKS-em Przasnysz), Patryka Pierzaka (lekki uraz), Patryka Konika (kontuzja kolana) i Dawida Barnowskiego (uraz pleców). Poza tym, Bartłomiej CiepielaWiktor Kamiński i Kacper Skwierczyński trenują aktualnie z "jedynką". W kadrze pojawiło się m.in. czterech piłkarzy, którzy na co dzień grają w Centralnej Lidze Juniorów: Miłosz PacekJerzy MunikIgor Strzałek oraz Jordan Majchrzak.

Na początku meczu niezłą akcję miał 16-letni Majchrzak. Napastnik znalazł się w polu karnym, ale został przyblokowany przez przeciwnika. W 20. minucie goście wyszli na prowadzenie. Wywalczyli rzut karny, który został wykorzystany przez Damiana Mosiejkę. W końcówce pierwszej połowy zespół z Konwiktorskiej podwyższył wynik. Junior Radziński pojawił się w bocznym sektorze pola karnego i oddał strzał z prawej nogi w kierunku dalszego słupka. Ostatecznie, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Maciej Kikolski miał futbolówkę na palcach, ale nie zdołał wybronić uderzenia.

Niecały kwadrans po przerwie Radziński znalazł się w sytuacji sam na sam z Kikolskim, lecz bramkarz Legii zatrzymał piłkarza Polonii. Parę chwil później Oskar Wojtysiak uderzył z bliskiej odległości, ale Sławomir Abramowicz popisał się kapitalną interwencją. W 70. minucie Polonia przeprowadziła akcję i strzeliła trzeciego gola. Marcinho dopadł do dobitki i umieścił piłkę w lewym rogu bramki. Golkiper "Wojskowych" nie miał żadnych szans na wybronienie strzału. W końcowych fragmentach spotkania Majchrzak pojawił się w polu karnym przyjezdnych i oddał płaski strzał, który obronił Abramowicz. Kilka minut później Kikolski ponownie okazał się lepszy w sytuacji sam na sam.

Ostatecznie, Legia II przegrała 0:3 z Polonią w derbach stolicy. W niedzielę, 20 czerwca (godz. 16:00), drugi zespół "Wojskowych" zagra na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki w ostatniej, 36. kolejki III ligi.

Legia II Warszawa - Polonia Warszawa 0:3 (0:2)

Mosiejko (20. min. - k.), Radziński (39. min.), Marcinho (70. min.)

Legia: Kikolski - Macenko, Pruchnik, Pacek (46' Czajkowski) - Cichocki, Gościniarek (77' Munik), Kwietniewski, Kwiatkowski - Wojtysiak (68' Niedźwiedzki), Majchrzak, Cielemęcki (46' Strzałek)