Maksymilian Stangret

Rezerwy: Porażka z Zawiszą, grali zawodnicy z "jedynki" i testowany

29.07.2023 16:15

(akt. 29.07.2023 17:31)

Legia II Warszawa przegrała 1:2 z III-ligowym Zawiszą w Bydgoszczy w czwartym sparingu w letnim okresie przygotowawczym. Jedynego gola w barwach "Wojskowych", na 1:0, strzelił Maksymilian Stangret, któremu asystował Franciszek Saganowski.

W wyjściowym składzie Legii II pojawiło się trzech piłkarzy z "jedynki" – Cezary Miszta, Jan Ziółkowski i Jakub Jędrasik. W drugiej połowie wystąpił też testowany Michał Zięba, który zaczął przygotowania z rezerwami "Wojskowych", a ostatnio trenował ze Stomilem Olsztyn.

Do przerwy "dwójka" prowadziła 1:0. W 31. minucie Jędrasik oraz Franciszek Saganowski przeprowadzili akcję po prawej stronie, "Sagan" podał na 5. metr do Maksymiliana Stangreta, który dołożył nogę i strzelił gola.

Po zmianie stron Zawisza zdołał odwrócić losy rywalizacji. Po godzinie gry zespół z Bydgoszczy zabrał się do kontry, rozegrał do lewej strony, dośrodkowanie dotarło na 11. metr, na dalszy słupek, do Krystiana Sanockiego, który sfinalizował akcję po strzale z woleja na dalszy słupek, w dolny róg bramki.

W 70. minucie rywale objęli prowadzenie, również po kontrze. Doszło do uderzenia z 16. metra, Miszta odbił piłkę przed siebie, a Piotr Okuniewicz skutecznie dobił i ustalił wynik na 2:1 dla Zawiszy.

W przyszłym tygodniu Legia II zacznie sezon 2023/2024. Jej pierwszym rywalem (1. kolejka III ligi; grupa I) będzie Olimpia Zambrów, spotkanie zostanie rozegrane na wyjeździe.

Sparing: Zawisza Bydgoszcz – Legia II Warszawa 2:1 (0:1)
Sanocki (60. min.), Okuniewicz (70. min.) – Stangret (31. min.)

Legia: Miszta (80' Szajewski) – Wnorowski, Ziółkowski (46’ Zięba), Tadrowski – Saganowski (46’ Pchełka), Możdżeń (80' Adkonis), Waniek (80' Kieraś), Korczakowski (65' Kowalski) – Jędrasik (65' Puciłowski), Stangret (80' Lachowicz), Grączewski (65' Urbański)