Igor Strzałek

Rezerwy: Wysoka wygrana, gole zawodników z "jedynki"

22.07.2023 13:20

(akt. 22.07.2023 19:47)

Legia II Warszawa (III liga) wygrała w LTC aż 4:1 z IV-ligową Tłuchowią Tłuchowo w drugim sparingu w trakcie letniego okresu przygotowawczego. Bramki zdobyli Jakub Jędrasik, Igor Strzałek, Jakub Kowalski i Wiktor Puciłowski.

W wyjściowym składzie "dwójki" znalazło się 5 zawodników z pierwszej drużyny. Chodzi o Cezarego Misztę, Ramila MustafajewaJakuba Jędrasika, Igora Strzałka oraz Ihora Charatina, który nie został zgłoszony przez Legię do rozgrywek ekstraklasy na sezon 2023/2024. Z ławki wszedł też nowy stoper rezerw, Damian Byrtek.

Zabrakło testowanych, czyli Michała Zięby (ostatnio ćwiczył ze Stomilem Olsztyn), Grzegorza Aftyki (nadal trenuje z rezerwami, poprosił o taką możliwość, jak zresztą Bartłomiej Kalinkowski) oraz Maksyma Khlana (niewyjaśniona sytuacja z klubem z Ukrainy). Nie było również Oskara Lachowicza (zabieg na skórę), a także Patryka Konika i Łukasza Turzynieckiego, którzy są w trakcie rehabilitacji. "Koniu" jest po operacji przepukliny, z kolei "Turzyk" przed startem minionej rundy zerwał więzadła w kolanie i złamał rękę w nadgarstku. Z kolei Mateusz Szczepaniak, Kacper Bogusiewicz oraz Franciszek Saganowski, którzy zaczęli przygotowania do sezonu z "dwójką", wystąpili w sobotnim sparingu Legii U-19.

Rezerwy Legii objęły prowadzenie po golu Jędrasika. Cyprian Pchełka dograł z lewej strony wzdłuż bramki, do "Jędrasa", który zamknął akcję, a potem asystował przy bramce Strzałka. Zawodnik, mający za sobą występy na EURO U-19, dostał piłkę na 9. metrze, okiwał obrońcę i skutecznie uderzył z lewej nogi na bliższy słupek. Jeszcze w pierwszej połowie Tłuchowia złapała kontakt, co sprawiło, że do przerwy "dwójka" wygrywała 2:1.

W drugiej połowie Legia II zdobyła jeszcze dwie bramki. Wiktor Puciłowski dogrywał z prawego sektora pola karnego na 5. metr, między bramkarza a obrońców. Jakub Kowalski (niedawno zakończył roczne wypożyczenie do Korony Kielce) uderzył, piłka odbiła się od rywala i wpadła do siatki. Później rezerwy zdołały znowu odskoczyć. Szymon Grączewski miał piłkę z lewej strony "szesnastki" (przed linią końcową), Puciłowski zrobił ruch na 11. metr, a potem na bliższy słupek, dzięki czemu zmylił przeciwników. "Grącześ" wyłożył "Puciłowi", ten dołożył stopę i strzelił w kierunku bliższego słupka.

Ostatecznie "Wojskowi" zwyciężyli 4:1, a we wtorek, 25 lipca (godz. 11:00), zagrają w Opalenicy z rezerwami Leicester City (U-23).

Sparing: Legia II Warszawa – Tłuchowia Tłuchowo 4:1 (2:1)
Jędrasik (19. min.), Strzałek (25. min.), Kowalski (81. min.), Puciłowski (83. min.) – (28. min.)

Legia w I połowie: Miszta – Mustafajew, Charatin, Wnorowski, Korczakowski – Adkonis, Możdżeń, Strzałek – Jędrasik, Stangret, Pchełka

Legia w II połowie: Banasik – Mustafajew, Byrtek, Tadrowski, Bochniak – Waniek, Urbański, Kieraś – Grączewski, Kowalski, Puciłowski