Jakub Jędrasik

Rezerwy: Porażka ze Świtem

04.10.2023 16:55

(akt. 04.10.2023 17:14)

Legia II przegrała w LTC 1:2 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w zaległym meczu 7. kolejki III ligi (grupa I). Jedyną bramkę w barwach "Wojskowych", na 1:1, zdobył Jakub Jędrasik, któremu asystował Mateusz Możdżeń.

W wyjściowym składzie "dwójki" znalazło się m.in. czterech zawodników pierwszej drużyny, czyli Jan Ziółkowski, Lindsay Rose, Jakub Jędrasik i Igor Strzałek.

Legioniści starali się przeważać poprzez posiadanie, zakładali wysoki pressing, podawali prostopadle. W jednej z akcji Strzałek, Maksymilian Stangret i Aleksander Waniek zagrali na jeden kontakt, zrobili przewagę, wypracowali szybki atak, po chwili ten ostatni próbował dograć wzdłuż boiska, do Mateusza Możdżenia, ale piłkę przejął Kyryło Knysz.

Goście odpowiedzieli trzema sytuacjami i wykorzystali jedną z nich. Najpierw z 18. metra uderzali Knysz (zablokowany) i Jarosław Jampol (wysoko nad bramką), a w 12. minucie Świt objął prowadzenie. "Wojskowi" zagrali na krótko, Jakub Zieliński podał na 20. metr, w kierunku Strzałka, ale futbolówkę przejął Knysz. Ukrainiec oddał strzał zza "szesnastki", piłka odbiła się od Ziółkowskiego, została podbita przez Zielińskiego i wpadła do siatki.

Gol sprawił, że Świt podkręcił tempo, zaczął kontrolować boiskowe wydarzenia i wypracował trochę okazji, zwłaszcza po dośrodkowaniach. W 18. minucie goście byli blisko podwyższenia prowadzenia. Bartosz Mikołajczyk miękko zagrał za obronę, Rose chciał przeciąć podanie, ale wybił piłkę tak, że ta odbiła się od głowy Huberta Michalika, później od Zielińskiego i przeleciała tuż obok bramki. Zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego miał rzut rożny, Antoni Bednarek dopadł do centry na wślizgu, a jego płaskie uderzenie z 12. metra okazało się nieznacznie niecelne.

Druga drużyna Legii wychodziła z opresji, choćby po interwencjach Ziółkowskiego czy Kacpra Wnorowskiego, a w tzw. międzyczasie parę razy podawała miękko na lewą flankę, do Igora Korczakowskiego. Po jednym z takich przerzutów, 25-latek mocno dograł w "szesnastkę", lecz Maksymilian Ciołek przeciął zagranie. W 22. minucie Korczakowski dośrodkował na 6. metr, ale Stangret nie sięgnął piłki.

Reszta pierwszej połowy wyglądała tak, że Świt już zbytnio nie atakował, a Legia II wykreowała trochę sytuacji. Dwie miał Możdżeń. Za pierwszym razem uderzył z 17. metra, piłka odbiła się od nogi Mateusza Brody i została wyłapana przez Ciołka. Potem środkowy pomocnik bezpośrednio strzelił z rzutu wolnego, ale była to niecelna próba.

W 40. minucie Jędrasik uderzył zza pola karnego, bramkarz Świtu znowu nie dał się zaskoczyć, ale chwilę później stracił gola. Korczakowski podał do Możdżenia, ten dośrodkował z lewego skrzydła na 11. metr, do Jędrasika, który skutecznie strzelił z lewej nogi, z tzw. pierwszej piłki.

Tuż po przerwie Ihor Charatin zmienił Wańka, a Świt szybko odzyskał prowadzenie. W 48. minucie Andrij Jampol uderzył z 18. metra, był rykoszet, Michalik dopadł do piłki na 9. metrze i potężnie strzelił pod poprzeczkę.

Goście mogli odskoczyć. Michalik bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego na bliższy słupek, Zieliński złapał piłkę. Po chwili zrobiło się jeszcze groźniej. Jarosław Jampol zbiegł na wycofujące podanie, lecz jego potężny strzał z 14. metra okazał się niedokładny. Po godzinie gry "dwójka" była blisko remisu. Jędrasik zbiegł z prawej flanki do środka i huknął z lewej nogi pod poprzeczkę, ale Ciołek kapitalnie interweniował.

Kolejny fragment okazał się dość spokojny, mało konkretny. W ostatnim kwadransie działo się nieco więcej. Szanse miał Świt, ale Zieliński dobrze wybronił strzał z 20. metra, a następnie oddalił zagrożenie (na raty) po rzucie rożnym.

W 76. minucie Szymon Grączewski został zablokowany po strzale z 16. metra. Dwa razy nieźle dośrodkował Robert Pich. Najpierw Rose przedłużył tor lotu piłki, ale Ziółkowski jej nie sięgnął. Później Słowak dograł na środek "szesnastki", do "Ziółka", który główkował nad poprzeczką. W tzw. międzyczasie Jarosław Jampol niecelnie uderzył zza pola karnego.

Ostatecznie Legia II przegrała 1:2 ze Świtem, a w sobotę, 7 października (godz. 12:00), znowu zagra w LTC, tym razem z ŁKS-em Łomża.

7. kolejka III ligi (grupa I): Legia II Warszawa – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (1:1)
Jędrasik (43. min.) – Knysz (12. min.), Michalik (48. min.)

Żółte kartki: Możdżeń, Wnorowski, Ziółkowski, Rose – Jampol, Tkaczyk, Ciołek

Legia: Zieliński – Wnorowski, Ziółkowski, Rose – Saganowski (64' Zięba), Możdżeń, Waniek (46' Charatin), Korczakowski – Jędrasik (83' Pchełka), Stangret (64' Pich), Strzałek (70' Grączewski)