Cyprian Pchełka

Rezerwy: Remis z Zawiszą

03.02.2024 13:45

(akt. 03.02.2024 14:30)

Legia II zremisowała 2:2 z III-ligowym Zawiszą Bydgoszcz w sobotnim sparingu, rozegranym w LTC. Bramki w barwach "Wojskowych", obie w pierwszej połowie, zdobyli Cyprian Pchełka i Sebastian Kieraś.

W wyjściowym składzie Legii II pojawili się m.in. Jan Ziółkowski i Jakub Żewłakow, którzy trenowali z pierwszym zespołem na obozie w Turcji. W sparingu wystąpił też nowy napastnik "dwójki", Maciej Radaszkiewicz.

Legioniści objęli prowadzenie w 18. minucie, po golu Cypriana Pchełki, który wykończył wycofujące podanie Igora Korczakowskiego, trafiając do siatki z lewej strony boiska, z ok. 5. metra. Stołeczna drużyna poszła za ciosem, gdyż Sebastian Kieraś popisał się skuteczną dobitką z ok. 16. metra, po wcześniejszym uderzeniu Żewłakowa. Gospodarze kreowali kolejne szanse, strzelali z dystansu, słupki obili "Żewłak" i Franciszek Saganowski, ale Zawisza złapał kontakt po udanej dobitce.

Po godzinie gry goście wypracowali dwie niezłe okazje (spojenie po centrostrzale, plus zablokowane uderzenie), a w 76. minucie doprowadzili do remisu, zaskakując Legię II po rzucie rożnym. Kamil Włodyka dośrodkował z kornera do Pawła Łydkowskiego, który udanie główkował.

Chwilę później lob Zawiszy przeleciał tuż nad poprzeczką. Miejscowi odpowiedzieli niecelnymi strzałami z dystansu Szymona Grączewskiego i Korczakowskiego. Ostatecznie spotkanie towarzyskie zakończyło się wynikiem 2:2.

W przyszłą sobotę, 10 lutego, drugi zespół Legii zagra kontrolnie z IV-ligową Mazovią Mińsk Mazowiecki.

SPARING: LEGIA II WARSZAWA – ZAWISZA BYDGOSZCZ 2:2 (2:1)
Pchełka (18. min.), Kieraś (23. min.) – testowany (29. min.), Łydkowski (76. min.)

Legia: Banasik – Ziółkowski (46' Wnorowski), Tadrowski (64’ Ziółkowski), Konik (64’ Korczakowski) – Saganowski, Kieraś, Możdżeń, Korczakowski (46' Bochniak) – Żewłakow (64’ Pchełka), Ryczkowski (46' Radaszkiewicz), Pchełka (46' Grączewski)

Zawisza (skład wyjściowy): Tkaczyk – Nowak, Urbański, Łydkowski, Horvat, Graczyk, testowany, Leonowicz, Rugowski, Sanocki, Okuniewicz