Igor Korczakowski

Rezerwy: Trzecie zwycięstwo z rzędu!

28.04.2023 19:16

(akt. 29.04.2023 00:06)

Rezerwy Legii wygrały na wyjeździe 2:0 z Błonianką Błonie w 26. kolejce III ligi (grupa I), odnosząc jednocześnie 3. zwycięstwo z rzędu. Bramki zdobyli Igor Korczakowski i Jakub Kisiel.

Trener Legii II, Piotr Jacek, nie mógł skorzystać z Łukasza Turzynieckiego, który zerwał więzadła w kolanie i złamał rękę w nadgarstku. Szkoleniowiec miał za to do dyspozycji pięciu zawodników z "jedynki", czyli Cezarego Misztę, Jana Ziółkowskiego, Jakuba Kisiela, Jakuba Jędrasika i Blaza Kramera (wraca do formy po kontuzji przywodziciela).

Na początku było trochę przerzutów, gry w powietrzu i niewiele sytuacji z obu stron, choć Legia przeważała, częściej utrzymywała się przy piłce, budowała ataki pozycyjne. W jednej z akcji Jędrasik oddał płaski strzał w słupek, a w 8. minucie "Wojskowi" objęli prowadzenie. Marcel Krajewski dośrodkował z prawego skrzydła na środek pola karnego, Mariusz Zalewski nieczysto wybił piłkę, ta trafiła do Igora Korczakowskiego, który skutecznie uderzył z 12. metra w prawy, dolny róg.

Przez kolejne pół godziny nie działo się zbyt wiele, brakowało konkretów, okazji, co zmieniło się w końcówce pierwszej połowy. Najpierw Kisiel uderzył niedokładnie z ostrego kąta, potem Szymon Grączewski huknął zza "szesnastki" nieco nad poprzeczką, a następnie bramkarz Błonianki wyłapał strzał Jędrasika z dystansu.

Były też stałe fragmenty, czy gra w kontakcie, w której nieźle odnajdywał się Kramer. Słoweniec dobrze czuł się w pojedynkach, próbował się zastawiać i pomagać w pressingu, lecz nie miał sytuacji z przodu. Koledzy parę razy szukali go przy dośrodkowaniach, ale piłka do niego nie dochodziła. W 42. minucie rosły napastnik wypracował akcję, która zakończyła się golem. Zawodnik z rocznika 1996, mimo presji dwóch rywali w środku pola, zdołał podprowadzić futbolówkę na 16. metr, po czym podał do Grączewskiego, ten został zablokowany, lecz Kisiel popisał się skuteczną dobitką z bliska.

Na starcie drugiej połowy Grączewski oddał dwa strzały z pola karnego, oba wybronił golkiper Błonianki. Potem tempo znowu spadło, brakowało lepszych okazji, gra się wyrównała. W 68. minucie Kramer zdecydował się na mocne uderzenie z 20. metra, piłka przeleciała obok bramki.

Kilka chwil później Słoweniec opuścił murawę razem z Jędrasikiem, zastąpili ich Dawid Kiedrowicz oraz Dawid Dzięgielewski, który po chwili oddał strzał z lewej strony pola karnego na bliższy słupek, ale bramkarz Błonianki udanie interweniował. W końcówce miejscowi próbowali podkręcić tempo, chcieli złapać kontakt, lecz ta sztuka im się nie udała.

Ostatecznie "Wojskowi" zwyciężyli 2:0, a w przyszłą niedzielę, 7 maja (godz. 12:00), znowu zagrają na wyjeździe, tym razem z Wartą Sieradz.

26. kolejka III ligi: Błonianka Błonie – Legia II Warszawa 0:2 (0:2)
Korczakowski (8. min.), Kisiel (42. min.)

Żółte kartki: Kisiel, Ziółkowski, Kiedrowicz

Legia: Miszta – Krajewski, Ziółkowski, Tadrowski, Korczakowski – Kisiel, Waniek, Możdżeń – Jędrasik (71' Kiedrowicz), Kramer (71' Dzięgielewski), Grączewski (87' Maciejewski)