Julien Tadrowski

Rezerwy: Wysoka wygrana w sparingu

13.12.2023 15:00

(akt. 13.12.2023 15:35)

Rezerwy Legii wygrały w LTC aż 3:0 z III-ligową Legionovią Legionowo w środowym sparingu, rozegranym po zakończeniu pierwszej części sezonu. Bramki zdobyli Julien Tadrowski, Tomasz Rojkowski i Jakub Żewłakow.

W spotkaniu nie wystąpili m.in. Wiktor Puciłowski (uraz) i Aleksander Waniek, który jest po operacji barku. W sparingu zagrało kilku piłkarzy z Centralnej Ligi Juniorów.

Po pierwszej połowie "dwójka" prowadziła 1:0. W 44. minucie rezerwy szybko rozegrały rzut wolny z lewej strony boiska, Cyprian Pchełka dośrodkował na dalszy słupek, a Julien Tadrowski skutecznie główkował.

Po przerwie stołeczna drużyna dokonała 10 zmian w składzie i zdobyła jeszcze dwie bramki. W jednej z akcji Jakub Żewłakow wycofał na ok. 11. metr, do Tomasza Rojkowskiego, ten przyjął futbolówkę i mocno uderzył na bliższy słupek, skutecznie zamykając akcję.

Potem Szymon Grączewski pobiegł lewym skrzydłem i podał w pole karne do Żewłakowa, który strzelił z tzw. pierwszej piłki w prawy róg bramki, ustalając wynik sparingu na 3:0 dla Legii II.

Sparing: Legia II Warszawa – Legionovia Legionowo 3:0 (1:0)
Tadrowski (44. min.), Rojkowski (52. min.), Żewłakow

Legia w I połowie: Szajewski – Tadrowski, Ziółkowski, Byrtek – Jendryka, Możdżeń, Adkonis, Konik – Urbański, Pich, Pchełka

Legia w II połowie: Szajewski – Zięba, Wnorowski, Rudnicki – Saganowski, Kieraś, Jędrasik, Korczakowski – Żewłakow, Rojkowski, Grączewski