Rezerwy: Z Bronią w Ząbkach

07-03-2020 / 23:45

(akt. 08-03-2020 / 00:05)

Trzecioligowe rezerwy Legii Warszawa rozpoczynają drugą część sezonu. Drużyna Piotra Kobiereckiego zmierzy się w Ząbkach z Bronią Radom. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 8 marca o godzinie 12:00.

W trakcie zimowego okresu przygotowawczego, drugi zespół Legii rozegrał siedem sparingów: cztery wygrał, dwa zremisował i jeden przegrał. Trzeba jednak doprecyzować, że warszawiacy mierzyli się z… ośmioma przeciwnikami. Ciekawa gra kontrolna odbyła się podczas zgrupowania w hiszpańskim Salou nieopodal Barcelony. Wtedy klub ze stolicy Polski rywalizował przez 45 minut z Mjallby, ekipą ze szwedzkiej ekstraklasy. W drugiej połowie "Wojskowi" walczyli z reprezentacją Arabii Saudyjskiej U-20, z którą trzy dni wcześniej mierzyli się w pełnym wymiarze czasowym. Więcej, na temat rezerw, pisaliśmy ostatnio w tym miejscu

Przed rozpoczęciem 19. kolejki Legia II zajmowała trzecie miejsce w tabeli (obecnie czwarte) z dorobkiem 33 punktów. Legioniści, do liderującego Sokoła Ostróda wciąż tracą raptem cztery "oczka". Warto dodać, że obie drużyny rozegrały o jedno spotkanie mniej, a bezpośredni mecz odbędzie się 1 kwietnia na terenie rywala. Broń jest aktualnie sklasyfikowana na dziewiątej pozycji i zdobyła, jak na razie, 26 punktów. Zespół Dariusza Różańskiego lepiej czuje się... na wyjazdach, gdzie zgromadził 65% wszystkich "oczek". Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach przeciwników jest Kamil Czarnecki, strzelec ośmiu goli.

W rundzie jesiennej rezerwy stołecznego klubu przyjechały do Radomia z ogromnym wsparciem z "jedynki". Wówczas na murawie, po stronie gości, zameldowało się dziewięciu piłkarzy z pierwszej drużyny Legii. Ostatecznie, ekipa z Warszawy zwyciężyła z Bronią 2:0 po bramkach Jarosława Niezgody i Aleksandra Wańka.

W kadrze "Wojskowych", na spotkanie z radomianami, znalazło się 18 piłkarzy. Zespół wesprze Wojciech Muzyk, który na co dzień trenuje z "jedynką". Jest także Filip Sobiecki, który w sobotę rywalizował z juniorami starszymi Legii z Arką w Gdyni (1:1). Skrzydłowy walczył w pierwszej połowie i został zmieniony w przerwie. Do CLJ zeszli jeszcze Jakub Kisiel i Kacper Tobiasz, którzy wystąpili w pełnym wymiarze czasowym i nie zagrają w niedzielnym meczu w trzeciej lidze.

Legionistom nie pomogą: Radosław Pruchnik, Łukasz Zjawiński, Oskar Wojtysiak, Piotr Cichocki oraz Gabriel Kobylak. Pierwszy z wymienionych ma problem z kolanem, a Zjawiński rehabilituje się po urazie mięśnia dwugłowego. Wojtysiak wróci do zajęć z drużyną 20 marca, na razie pracuje indywidualnie, ale wykonuje ćwiczenia na maksymalnych obrotach. Cichocki wróci do treningów z zespołem za dwa tygodnie, natomiast Kobylak jest powoli wdrażany do zajęć po kontuzji pleców. Rywale nie skorzystają za to z usług obrońcy, Jakuba Góździa.

Spotkanie z Bronią odbędzie się w niedzielę, 8 marca o godz. 12:00 na stadionie w Ząbkach. Kilka minut po zakończeniu spotkania na łamach Legia.Net pojawi się relacja z występu legionistów.

Bramkarze: Wojciech Muzyk*, Mateusz Kochalski

Obrońcy: Nikodem Niski, Patryk Konik, Ivan Obradović, Ariel Mosór, Mateusz Grudziński

Pomocnicy: Łukasz Łakomy, Aleksander Waniek, Toni Segura, Kamil Kurowski, Kacper Skibicki, Filip Sobiecki, Salvador Agra, Mikołaj Neuman, Kamil Orlik

Napastnicy: Szymon Włodarczyk, Damian Warchoł