Tamara Czumer-Iwin

Rugby 7: Legionistki czwarte w mistrzostwach Europy

10.07.2023 14:00

(akt. 10.07.2023 14:00)

Reprezentacja Polski kobiet w rugby 7 zajęła 4. miejsce w turnieju w Hamburgu i taką samą pozycję w klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy. W składzie biało-czerwonych znalazły się dwie zawodniczki Legii Warszawa, czyli Tamara Czumer-Iwin i Ilona Zaiszliuk.

W fazie grupowej Polska wygrała z Włochami (38:0) i Portugalią (36:19), a także przegrała z Irlandią (12:17). W ćwierćfinale biało-czerwone pokonały Wielką Brytanię (17:10), w 1/2 finału uległy Francji (7:49), z kolei w meczu o 3. miejsce musiały uznać wyższość Belgii (14:20). Ostatecznie zajęły 4. pozycję w Hamburgu, czyli identyczną lokatę, jak w pierwszym turnieju w portugalskim Algarve oraz w klasyfikacji generalnej ME.