Rugby 7: Polki mistrzyniami Europy, złote medale dla legionistek

Źródło: Legia.Net, sport.tvp.pl

03.07.2022 14:00

(akt. 03.07.2022 14:09)

Reprezentantki Polski w rugby 7-osobowym wygrały 14:0 ze Szkocją i zostały mistrzyniami Europy, mimo że przed nimi jeszcze… finał turnieju w Krakowie. Złote medale otrzymają m.in. dwie zawodniczki Legii Warszawa – Tamara Czumer-Iwin oraz Ilona Zaishliuk (na zdjęciu głównym).

Mistrzostwa Europy w rugby 7-osobowym składają się z dwóch turniejów – pierwszy rozegrano w Lizbonie, a drugi miał się odbyć w Moskwie, lecz po wybuchu wojny w Ukrainie, Rosja straciła prawo do organizacji. I zawody przejęła Polska.

Biało-czerwone zajęły 2. miejsce w grupie turnieju w Krakowie, co sprawiło, że na Szkocję trafiły już w półfinale, który stał się kluczowy w walce o ME. W poprzedni weekend Polki były najlepsze w Portugalii, wygrywając w decydującym meczu właśnie z tymi rywalkami. Było jasne, że jeśli zawodniczki trenera Janusza Urbanowicza awansują do finału, to zdobędą złote medale.

I tak się stało. Reprezentantki Polski, w składzie z dwoma zawodniczkami Legii Warszawa – Tamarą Czumer-Iwin oraz Iloną Zaishliuk, zwyciężyły Szkocję 14:0 i zostały mistrzyniami Europy. Biało-czerwone mają przed sobą jeszcze finał z Irlandią, ale wynik tego spotkania nie będzie miał znaczenia dla klasyfikacji generalnej.

Polska – Szkocja 14:0