News: Rugby: Przekonujące zwycięstwo z Bydgoszczanami

Rugby: Przekonujące zwycięstwo z Bydgoszczanami

Jan Szurek

04.10.2014 23:13

(akt. 08.12.2018 09:10)

RC Legia pokonała na boisku przy ul. Obrońców Tobruku Alfę Bydgoszcz 44:26 (22:7) i tym samym odnoszą drugie zwycięstwo w tym sezonie. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy bo już w pierwszej akcji zanotowali przyłożenie. Ta akcja ustawiła całe spotkanie ponieważ zespół gości nie był w stanie do końca starcia skutecznie przeciwstawić się dobrze dysponowanym graczom Legii.

Fotoreportaż z meczu

Przewaga Legii nie podlegała dyskusji od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego jednak zawodnicy z Bydgoszczy potrafili wykorzystać momenty dekoncentracji gospodarzy. Tak było na początku drugiej części meczu przy wyniku 22:7 przyłożenie zanotowali zawodnicy Alfy i podbudowani tym rezultatem potrafili utrzymywać się przez kilka minut na połowie Legii.

Legioniści opanowali jednak nerwy i ponownie przejęli inicjatywę zyskując wysoką przewagę, która utrzymała się do końca meczu. W końcówce spotkania duet trenerski Legii, Zdzisław Szczybelski i Krzysztof Folc zdecydowali o wpuszczenie na boisko w kilku zmienników co wykorzystali Bydgoszczanie, ale końcowy rezultat nie był zagrożony.

Najwięcej punktów dla Legionistów zdobyli Tomasz Wosiński (15) oraz Jan Bukowski (10).

Kolejne spotkanie RC Legia rozegra z zespołem Frogs Warszawa. Mecz odbędzie się 25 października na boisku rywali.