Rugby: Turniej AKPOL 7s za nami. Legia i Mazovia znowu na podium!

Redaktor Marcin Szymczyk

Źródło: Legia Rugby Sekcja Kobiet

06.11.2023 12:40

(akt. 06.11.2023 12:40)

W sobotę 4 listopada 2023 roku Legia Warszawa sekcja rugby kobiet zorganizowała czwarty turniej Mistrzostw Polski sezonu 2023/24. Turniej odbył się na obiektach MOSIRU w Mińsku Mazowieckim, dzięki dofinansowaniu ze środków Mazowsza.

W AKPOL 7S uczestniczyło 12 drużyn (6 w pierwszej oraz 6 drużyn w Ekstralidze). Legia Warszawa rozpoczęła turniej od zwycięstwa nad swoją satelicką drużyną Mazovia Mińsk Mazowiecki 21:7. W drugim meczu grupowym pokonała Diablice Rugby Ruda Śląska 45:0. W półfinale zmierzyła się z Bestie Rugby Kraków i wygrała 48:0. W finale czekały na nią obrończynie tytułu Biało Zielone Ladies Gdańsk. Przed meczem odbył się pirotechniczny pokaz, który upamiętniał 10-lecie sekcji rugby kobiet Legii Warszawa. Mecz był bardzo zacięty i emocjonujący. W pierwszej połowie Legia prowadziła 7:5, dzięki przyłożeniu Ilony Zaishliuk. W drugiej połowie Biało Zielone odwróciły losy spotkania i zdobyły zwycięskie przyłożenie Natalii Pamięty. Ostatecznie Legia przegrała 7:10 i zajęła drugie miejsce w turnieju.

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski również zajmuje drugą pozycję. Najlepszą zawodniczką Legii została wybrana Beylinth Oriana, która wyróżniła się świetną grą w obronie. Mazovia Mińsk Mazowiecki zaczęła turniej od porażki z Legią Warszawa 7:21. W drugim meczu grupowym pokonała Diablice Rugby Ruda Śląska 17:10, dzięki decydującemu przyłożeniu Gabrieli Gorzelak w ostatniej akcji. W półfinale przegrała z Biało Zielonymi Ladies Gdańsk 0:52. W meczu o trzecie miejsce pokonała Bestie Rugby Kraków 20:10. Po dwa przyłożenia w tym meczu zdobyły Astrid Ilunga i Gorzelak. Ta ostatnia została wybrana najlepszą zawodniczką Mazovii.

Dzięki zajęciu trzeciego miejsca w turnieju, Mazovia awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski, zrównując się punktami z Bestiami i Budowlanymi Łódź.