Sebastian Szymański: Cieszę się z bramki

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net, Polskie Radio

18-06-2019 / 03:49

(akt. 18-06-2019 / 11:18)

Reprezentacja Polski wygrała 3:2 w pierwszym meczu młodzieżowych mistrzostw Europy z Belgią. Jedną z bramek zdobył Sebastian Szymański zmieniający Legię na Dinamo Moskwa. Po zdobyciu trzech punktów, biało-czerwoni mieli rozbieganie.

fot: Kaja Krasnodębska

- Jesteśmy zadowoleni z wygranej z Belgią. Dobre rozpoczęcie turnieju było dla nas bardzo ważne. Cieszymy się, że mamy trzy punkty, ale przed nami kolejne dwa trudne mecze. Skupiamy się na jak najlepszym przygotowaniu do rywalizacji z Włochami. Postaramy się zaskoczyć gospodarzy turnieju - stwierdził Sebastian Szymański. Pozostałe gole strzelili Szymon Żurkowski oraz Krystian Bielik. - Cieszę się ze zdobytej bramki, ale świetną robotę wykonali Konrad Michalak i Szymon Żurkowski. Przez całe spotkanie cała drużyna ciężko pracowała, a kolejna bramka dla naszego zespołu wisiała w powietrzu. Trzeba oddać zasługi zespołowi - powiedział Szymański reporterowi "Polskiego Radia", Tomaszowi Kowalczykowi. 

Dzień po meczu z Belgami, zawodnicy, którzy grali przeciwko "Czerwonym Diabłom" mogli liczyć na taryfę ulgową od sztabu Czesława Michniewicza. Biało-czerwoni, w tym Szymański i Mateusz Wieteska, mieli zamiast treningu rozbieganie. 

- Gdyby trzeba było, to znalazłbym resztki sił, ale mecz z Belgią kosztował nas mnóstwo energii. Każdy dał z siebie nie sto, a dwieście procent. Każdy zdawał sobie sprawę z wagi spotkania. Cieszę się, że pokazaliśmy charakter i walczyliśmy do ostatniego gwizdka sędziego. Zostawiliśmy na boisku sporo serca i to pozwolił zdobyć trzy punkty - powiedział Szymański, który został sprzedany przez Legię do Dinama Moskwa za ok. 5,5 mln euro. Do końca czerwca zawodnik formalnie pozostaje piłkarzem wicemistrzów Polski.


fot: Kaja Krasnodębska

Polaków w fazie grupowej czekają jeszcze mecze z Włochami oraz Hiszpanami. - Po wygranej z Belgią, Włosi muszą nabrać do nas respektu. To nie będzie łatwy mecz dla rywali. Na pewno będziemy walczyli z całego serca, by sprawić niespodziankę. Drużyna ponownie będzie chciała dać z siebie wszystko. Może to plus, że zaczynamy rywalizację jako kopciuszek? Włosi mają wielu dobrych zawodników. Polska to świetna ekipa, czuję, że tworzymy kolektyw i możemy walczyć o zwycięstwa - stwierdził "Szymi".

Mecz Polaków z Włochami odbędzie się w środę o godzinie 21:00. Najbliżsi rywale biało-czerwonych pokonali w pierwszym spotkaniu turnieju 3:1 Hiszpanię. 


fot: Kaja Krasnodębska

Komentarze (18)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał broni
  • 0 / 0
Hiszpanie zweryfikowali
Jeszcze by tego brakowało żeby płakał...
Mecz przeciwko Wlochom może być brutalna weryfikacja, obym się mylił
Ładuj bramy i asystuj,
Grą dyryguj, nie statystuj.
Wciąż rozwijaj się fizycznie,
Może Real 200 baniek krzyknie.
~Cieszynka
  • 0 / 0
Tez bym sie cieszyl.
Major
  • 0 / 0
Jeżeli tak grali kiepsko i to ma byc 200% to dalszy ciąg bedzie tragiczny.
Generał brygady
  • 5 / 1
"Reprezentacja Polski wygrała 3:1 w pierwszym meczu młodzieżowych mistrzostw Europy z Belgią."
"Piotr Kamieniecki Źródło: Legia.Net, Polskie Radio 18-06-2019 / 03:49 (akt. 18-06-2019 / 04:05)"

Panie Piotrze, może jednak lepiej wyspać się, wstać o 5 czy 6 rano zamiast siedzieć po nocach na Legia.net.
Wiem, że mecz Włochów z Hiszpanami był na bardzo dobrym poziomie zarówno pod kątem gry jak i szybkości/intensywności, gdzie faktycznie padło 3:1 i mógł oczarować widza piłki nożnej.

No chyba, że się mylę i ten błąd ma stanowić jakiś chwyt nabijania postów pod tym artykułem. Jeżeli tak, to słabe to. Ponieważ już nie 1 taki błąd ostatnio i to akurat w Pana wydaniu.
może nie czepiajmy się na siłę chyba najrzetelniejszego polskiego dziennikarza sportowego.
Generał brygady
  • 3 / 0
Trzeba upominać, bo przekaz idzie na całą Polskę i dalej. Skoro ta strona jest jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą klubową stroną w Polsce, to musi trzymać poziom. Dlatego warto, by zwłaszcza Redaktor Piotr, zanim zamieści artykuł, po prostu go o jeden raz więcej zweryfikował.
Nie kwestionuję pracowitości Redakcji i wiadomo, że błędów nie robi ten co nic nie robi. Ja rzadko kiedy kogo upominałem czy upominam na tej stronie.
Mimo wszystko pośpiech, nie zawsze służy.
Ten dziennikarz cały czas kaleczy język polski.
Generał brygady
  • 0 / 0
SportowaW

Za szybko po prostu działa.
Generał brygady
  • 3 / 0
Brawo młody. Obyś dobrze zaczął w Moskwie, wtedy wszystko lekko pójdzie.
w sukmie dobrze to rozegrał Miodek. Jak chłopaki coś na tym Euro ugrają, to sprzeda drogo Wietesa, a jak by im jednak nie poszło, to zabezpieczył budżet Szymim.
Wiadomo, że pozornie lepiej by było poczekać z jednym i drugim do końca turnieju ale rzeczywistość i zarządzanie ryzykiem jest brutalna.
Wg mnie to było rozsądnie ogarnięte, Oby to się przełożyło na wzmocnienie drużyny, bo póki co wygląda to, poza trenerem od przygotowania, zwyczajnie słabo.
Major
  • 2 / 0
szanowna redakcja chyba nie do konca ogladala mecz:-)
3-1 ? Kto to pisał?
Redakcjo ! nikt naprawdę nie czyta tego co pisze ? - wynik meczu był 3 ; 2
Chorąży
  • 2 / 1
To dobrze Szymi że się cieszyłeś z bramki..:)
Było 3:2.