Reklama HEG

Sekcja zapasów na skraju istnienia

Piotr Kamieniecki

Źródło: tvnwarszawa.pl

13-09-2018 / 20:14

(akt. 02-12-2018 / 11:22)

Legijnej sekcji zapasów grozi rozwiązanie. Z powodu konfliktu z Agencją Mienia Wojskowego, zawodnicy musieli opuścić sale treningowe na Fortach Bema, które i tak od dawna nadawały się jedynie do remontu. Przed sądem toczy się sprawa z powództwa AMW, która domaga się od zapaśników 250 tysięcy złotych.

- Budynki na Fortach Bema stoją, niszczeją, nic się tam nie dzieje. A sekcji, jeżeli przegramy kolejną sprawę z AMW w sądzie, grozi rozwiązanie - stwierdził Ksawery Biedermann, szef sekcji legijnych zapasów i trener wielu utalentowanych zawodników. 

 

Skierowano list do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, który nadzoruje działania Agencji Mienia Wojskowego. - AMW mimo wyroku sądu nie ustępuje i rozszerza zakres swoich roszczeń na inne lata i kwoty. Obecnie toczy się w sądzie sprawa dotycząca zapłaty na rzecz AMW kwoty w (wysokości) 154 tysięcy złotych. AMW w kolejnym piśmie domaga się zapłaty dalszych 107 tysięcy złotych" - zaznaczono informuje "tvnwarszawa.pl". Legia rocznie otrzymuje od miast 70 tysięcy złotych, a środki przeznaczane są na szkolenie młodzieży.

 

Już w 2014 roku informowaliśmy o problemach i skandalicznych warunkach, w jakich trenują legijni zapaśnicy. Materiał poniżej. 

Komentarze (16)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 2
PiS podnosi o 15% pensje wojskowym ( oni I tak nie sa w stanie nas obronic ale za pierdz.. w stolek kase biora) i po trupach szuka kasy.
Bylem tam. Duzo utalentowanych chlopakow kochajacych Legie. Warunki do treningu tragiczne, trenuja nie placza. Chodza na glowie, rekach, ludzie guma.
~st
 • 0 / 0
jakos wtedy w 2014, moze 2015 byla zbiorka na rzecz sekcji zapasniczej. mozna bylo kupic koszulki cegielki. nie pamietam po ile. przelalem 100 zl na konto, ani dziekuje ani koszulki mimo ze pisalem do jakiegos kolesia. obawiam sie ze teraz juz nie dam nic, bo nie wiem czy pieniadze trafily tam gdzie powinny.
~masz cela jak baba z wesela
 • 0 / 0
ruszy kosza, bo to był ukłon w stron grup kibicowskich. na zapasy nikt nie chodzi z kartoniadami więc się miał interesu się angażować. Byłem kiedyś tam, w sekcji bokserskiej z jakieś 15 lat temu. Wtedy to wyglądało strasznie żenująco i przykro. Taka historia, tacy trenerzy, dobrzy zawodnicy, a to wszystko wyglądało jak ruiny z II wojny światowej....
~Jaro Belchatow
 • 2 / 0
Panowie, trzeba nagłośnić sprawę i to konkretnie.Nie można tego tak zostawić.Teraz w niedzielę wywiesimy transparent nawołujący do pomocy tej sekcji która była,jest i żeby była nadal!!!!, chlubą nie tylko miasta, a całej Polski zapaśniczej.Wielka Legia zawsze razem!!!.
~idkvks
 • 0 / 0
Niech piłkarze zrobią zrzutkę, tak lubią w mediach królować. Jeśli jednak ten model się finansowo nie spina to albo wydeptać ścieżki w mieście albo zaprzestać działalności w tej formie. Smutne, ale inaczej się nie da. No chyba, że kibice coś na meczu rozganizuja. Taka zrzutka więcej ma sensu niż wyrzucanie pieniędzy na oprawy.
~fatalny michałek
 • 0 / 1
sam zrób zrzutke. Tak lubisz brylować w mediach społecznościowych i wszystkich pouczasz :)

no dalej.
no
i co ?
gwno !
zsrasz sie nieudaczniku
tylko innym do portfela i ambicji zaglądasz.
bycie cieciem w klubie, to dla ciebie za wysokie progi. więc od ludzi, co do czegoś doszli nie wymagaj więcej niż sam wymagasz od siebie....
takie sytuacje tylko dobitnie pokazują jak chory jeszcze jest nasz kraj...niestety
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 0
A kto dzis rzadzi MON?
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
A kto poprzednio rządził w MON?
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 0
Ale decyzja nalezy do dzisiejszego rzadu a nie tego co byl 4 czy 12 lat temu.
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
Ale sekcja zapaśnicza ma kłopoty od lat a nie od dzisiaj.
Co to za różnica kto rządzi??? Patologia była, jest i pewnie będzie...kto by nie był u sterów...
Miodku zrób coś. Jesteś w końcu właścicielem.
Przy nie dobrym Koraliku sekcje się podniosły, przynajmniej nie które, jak koszykówka. Przy naszym obecnym zbawcy, upadają..
~koralik
 • 1 / 0
Już w 2014 roku informowaliśmy o problemach i skandalicznych warunkach, w jakich trenują legijni zapaśnicy
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 0
On jest wlascicielem wylacznie sekcji pilkarskiej.
To sprawa rzadu I MON.
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
To sprawa w pierwszej kolejności CWKS i samorządu.Głupie pomysły Leśnego zaczynają odbijac sie czkawką(zostawiłbym tylko kosza i siatke)