News: Sparing: Legia - Ekranas Poniewież 2:1 (1:1)

Sparing: Legia - Ekranas Poniewież 2:1 (1:1)

Piotr Jóźwiak, Marcin Szymczyk

11.07.2012 16:32

(akt. 11.12.2018 05:21)

O godzinie 17 legioniści rozegrali drugi środowy sparing. Tym razem piłkarze z Łazienkowskiej wygrali w Sulejówku 2:1 z mistrzem Litwy - Ekranasem Poniewież. W przeciwieństwie do porannego meczu, na boisku pojawili się zawodnicy będący obecnie najbliżej pierwszego składu. Niestety urazów nabawili się Marek Saganowski i Artur Jędrzejczyk. Poniżej zapis relacji z meczu, a także pomeczowe komentarze i skrót video z meczu.

Zapis relacji na żywo
- Pomeczowy komentarz Jana Urbana
- Skrót meczu z Ekranasem - VIDEO
- Doping kibiców
- Fotoreportaż z meczu

Podopieczni Jana Urbana rozpoczęli mecz ze sporym animuszem. Od pierwszych minut mistrz Litwy został zepchnięty do defensywy, ale mimo tego brakowało sytuacji bramkowych. Marek Saganowski dwukrotnie mógł zagrozić bramce rywali, jednak za każdym razem zbyt długo zwlekał ze strzałem. Wreszcie, w 20. minucie, Michał Żyro dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, a zbiegający Artur Jędrzejczyk mocną główką nie dał Emilijusowi Zubasowi najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

Kiedy wydawało się, że legioniści kontrolują mecz, długiego podania nie przeciął Marko Suler, a Dusan Kuciak wpadł w rozpędzonego napastnika gości. Z jedenastku metrów nie pomylił się Marko Amdelković, przedłużając tym samym do 4 serię kolejnych spotkań, w których sędziowie odgwizdali przeciw Legii rzut karny.

Po zmianie stron znów dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze. W 52. minucie dobrą sytuację zmarnował Michał Żyro. Wychowanek Akademii groźnie schodził z prawego skrzydła, jednak trafił prosto w bramkarza. Niespełna 10 minut później Michał Kucharczyk łatwo wymanewrował litwinów, ale znów futbolówkę odbił Zubas. W międzyczasie piłkarze Ekranasa dwukrotnie przedarli się pod bramkę strzeżoną przez Kuciaka.

W 79. minucie z prawego skrzydła dokładnie zacentrował Kucharczyk, ale zamykający akcję Janusz Gol wcelował w... Zubasa. Z kolei na 5 minut przed końcem lewym skrzydłem urwał się aktywny Aurimas Vertelis. Na szczęście Litwin przedobrzył, zupełnie niepotrzebnie podaniem szukał kolegi. Dosłownie chwilę później w sytuacji sam na sam znalazł się Vytalyus Kavaliauskas, jednak tym razem na wysokości zadania stanął Kuciak.

Wydawało się, że kolejne minuty będą co najwyżej biciem głową w litewski mur, ale wtedy prawą flanką pomknął Kucharczyk, świetnie zszedł z nią do środka i kopnął ją obok bezradnego Zubasa. A jednak, 2:1...

Legia Warszawa - Ekranas Poniewież2:1

1:0 - 20 min. Artur Jędrzejczyk

1:1 - 32 min. Marko Amdelković

2:1 - 90 min. Michał Kucharczyk

Legia:  Kuciak - Jędrzejczyk (46' Widejko), Żewłakow, Suler (46' Astiz), Wawrzyniak - Kucharczyk, Radović, Łukasik, Gol, Żyro - Saganowski (30' Lisowski)

Ekranas: Zubas - Luksa, Dedura, Tomkevicius, Girdvaimis (73' Gleveckas) - Kucys, Amdelković, Markevicius (46' Varmas), Morvilas (77' Riboras), Vertelis (86' Pilotas) - Kymamtas (66' Kavaliauskas)

Żółte kartki: Jędrzejczyk 16', Radović 82' - Morvilas 28', Vertelis 70', Kavaliauskas 76'