News: Spartak przegrywa przed meczem z Legią

Spartak przegrywa przed meczem z Legią

22.07.2018 14:24

(akt. 02.12.2018 11:23)

Spartak Trnawa trzy dni przed meczem z Legią przegrał 0:1 w lidze słowackiej z FK Senica. Jedyna bramka padła w 40. minucie po samobójczym trafieniu Matusa Conki.

Trener Radoslav Latal dokonał kilku roszad w składzie w porównaniu ze spotkaniem w Mostarze. Między słupkami stanął znany z Piasta Gliwice Dobrivoj Rusov, a w roli napastnika pojawił się Filip Dangubić.

Spotkanie Senicy ze Spartakiem było bardzo wyrównane i niezbyt ciekawe. Obie drużyny miały problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji w ofensywie. W sumie oddano tylko jedenaście strzałów, choć dziewięć z nich było efektem starań rywali legionistów w el. Ligi Mistrzów. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 40. minucie po samobójczym trafieniu Matusa Conki i potrafili utrzymać rezultat do samego końca.

Mistrz Słowacji, jak mistrz Polski - obie drużyny w pierwszej kolejce ligowych zmagań musiały uznać wyższość rywali. Spotkanie Legii ze Spartakiem zaplanowane jest na wtorek. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 21:00.

FK Senica - Spartak Trnawa 1:0 (1:0)
Conka (40. min. - s.)

Żółte kartki: Zezinho, Kotula,Krc, Castaneda (Senica) - Sloboda (Spartak)

Senica: Taborda - Jaramillo, Otrisal, Dias, Kotula - Perea (65' Kovac), Zezinho, Krc - Castaneda (82' Cuadros), Tesija, Celis (59' Azankpo)

Spartak: Rusov - Kadlec, Hladik, Toth, Conka - Pekar, Oravec, Sloboda (57' Jirka), Czanturiszwili - Vlasko (77' Brigant) - Dangubić (49' Jarović).

Klub z Trnawy zgłosił również kadrę na drugą rundę eliminacji Ligi Mistrzów. Ta wygląda następująco:

Bramkarze: 1. Martin Chudy, 31. Dobrivoj Rusov, 40. Peter Urminsky

Obrońcy: 2. Andrej Kadlec, 3. Oliver Janso, 15. Ivan Hladik, 20. Matus Conka, 21. Boris Godal, 22. Martin Toth, 24. Matej Oravec, 34. Lukas Gressak.

Pomocnicy: 7. Wachtang Czanturiszwili, 8. Erik Grendel, 10. Jan Vlasko, 12. Filip Dangubić, 17. Fabian Miesenboeck, 18. Anton Sloboda, 19. Tomas Brigant, 25. Jakub Rada, 33. Erik Jirka, 39. Stefan Pekar

Napastnicy: 11. Kubilay Yilmaz, 29. Senad Jarović, 45. Marvin Egho.