Tenis: Krótki test Świątek przed Wimbledonem

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

22-06-2019 / 18:21

(akt. 22-06-2019 / 20:40)

Iga Świątek szybko odpadła z eliminacji turnieju w Eastbourne. Polka w pierwszej rundzie przegrała w dwóch setach z niżej klasyfikowaną Samanthą Stosur.

Iga Świątek (65 WTA) otrzymała "dziką kartę", która pozwoli jej na występ w Wimbledonie bez konieczności uczestnictwa w eliminacjach. Polka pozna rywalkę 28 czerwca, a zawody rozpoczną się 1 lipca. 

Ostatnie dni legionistka poświęciła na przyzwyczajenie się do nawierzchni trawiastej. Świątek dobrze prezentowała się "mączce", gdzie doszła m.in. do najlepszej szesnastki French Open. Przeszłość, w tym wygrana w juniorskim Wimbledonie w poprzednim sezonie pokazuje, że Polka może sobie dobrze radzić także na kortach tego rodzaju, jakie zastanie w Londynie. 

Świątek rozpoczęła przygotowania do Wimbledonu od trzech wygranych w eliminacjach turnieju w Birmingham. Warszawianka odpadła jednak w pierwszej rundzie z Jeleną Ostapenko (37 WTA). W piątek legionistka rozpoczęła zaś walkę o występ w zawodach w Eastbourne. Na drodze stanęła była triumfatorka US Open, Samantha Stosur (115 WTA). Znacznie bardziej doświadczona Australijka od początku prowadziła grę, a w pierwszym secie zwyciężyła 6:0. W drugiej partii było nieco lepiej, ale i tak po godzinie gry to 35-latka mogła świętować awans do kolejnej rundy wygrywając 6:3.

Teraz Świątek będzie trenowała w Anglii i przygotowywała się do rozpoczęcia Wimbledonu, w którym weźmie udział cała tenisowa czołówka. Tytułu będzie broniła Niemka mająca polskie korzenie, Angelique Kerber. Pula nagród wynosi blisko 23 miliony dolarów.

Iga Świątek na trawie w trwającym sezonie:

Birmingham:

I runda kwalifikacji: Iga Świątek - Martina Trevisan 2:0 (6:3, 6:4)
II runda kwalifikacji: Iga Świątek - Destanee Alava 2:1 (6:7[5], 6:3, 6:3)
III runda kwalifikacji: Iga Świątek - Bernarda Pera 2:1 ((2:6 7:6[6], 6:4)
I runda: Iga Świątek - Jelena Ostapenko 0:2 (0:6, 2:6)

Eastbourne:

I runda kwalifikacji: Iga Świątek - Samantha Stosur 0:2 (0:6, 3:6)

Komentarze (3)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Iga awansowała na 63. miejsce w rankingu.
Plutonowy
  • 0 / 0
Niestety wyniki Igi na trawie nie napawają optymiznem. Juniorski Wimbledon nijak się ma do rywalizacji seniorskiej, gdzie nasza najlepsza singlistka odbija się od ściany. Moze dobrym rozwiązaniem będzie poszukanie trenera, który będzie w stanie popracować nad szerszym repertuarem zagrań i przede wszystkim nad psychika. Porażki 0:6 w pierwszych setach świadczą o dużym problemie z koncentracja i pewnością siebie. Natomiast to woda na młyn dla przeciwniczek i potem jest pod górkę. Talentu Światek nie odbieram i jestem bardzo zadowolony, że Isia może mieć swoją nastepczynie. Natomiast jest przed nią dużo pracy. Jest obecnie dużo zawodniczek w porównywalnym wieku, które osiągają dobre wyniki i wbrew pozorom dawanie Idze dużo czasu spowoduje, że inne młode gniewne jak Anisimova czy Yastremska odjada bardzo szybko
Młodszy chorąży
  • 0 / 0
Trening czy słabość, Oby to pierwsze .