Tenis: Ostatni "test" Świątek przed US Open

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

10-08-2019 / 04:07

(akt. 10-08-2019 / 04:23)

Iga Świątek w sobotę rozpocznie zmagania w swoim ostatnim teście przed US Open. Polka poznała drogę do turnieju głównego w Cincinnati. Rywalizację rozpocznie od walki z Kateryną Kozłową.

Iga Świątek (65 WTA) z dobrej strony pokazała się na turnieju w Toronto, gdzie ograła Caroline Wozniacki i stoczyła emocjonującą walkę z numerem dwa na światowych listach, Naomi Osaką. Japonka nie szczędziła Polce ciepłych słów po spotkaniu. Mecz z triumfatorką tegorocznego Australian Open przeszedł już do historii. W sobotę tenisistka Legii rozpocznie kolejne zmagania - tym razem w Cincinnati. Będzie to na dobrą sprawę ostatni test przed US Open. Warszawianka o awans do głównej drabinki powalczy w kwalifikacjach. 

Turniej w Cincinatti ma pulę nagród wynoszącą blisko trzy miliony dolarów. Świątek rozpocznie walkę w kwalifikacjach od rywalizacji z Kateryną Kozłową. Ukrainka zajmuje 70. miejsce w rankingu WTA. 25-latka w tym sezonie legitymuje się bilansem 21 - 14, lecz brakuje jej regularności. Zawodniczka trenująca w Moskwie zagrała we French Open, Wimbledonie, a ostatnio odpadła po jednym meczu kwalifikacji w Toronto z Sachią Vickery (149 WTA). Daje to cztery spotkania w trakcie blisko dwóch miesięcy i trzy porażki, czego powodem była kontuzja doznana na kortach w Paryżu. 

Żeby dostać się do turnieju głównego w Cincinnati, Polka będzie musiała pokonać Kozłową, a potem ograć triumfatorkę spotkania Wang Yafan (51 WTA) - CoCo Vandeweghe (459 WTA). Świątek zmierzy się z Kozłową w sobotę. 

Komentarze (4)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Podporucznik
  • 0 / 0
Iga dasz radę. Trzymamy kciuki. Punkt po punkcie, miejsce po miejscu i niedługo w takich turniejach zagrasz bez eliminacji.
Generał broni
  • 0 / 0
Iga! Iga! Iga!
Generał broni
  • 0 / 0
Z Kozłową może być ciężko
Kapitan
  • 0 / 0
ale majteczki