Tenis: Świątek pogra w Ameryce. Zaczyna od startów w Waszyngtonie

Piotr Kamieniecki

Źródło: Interia, PAP

17-07-2019 / 14:57

(akt. 17-07-2019 / 15:17)

Iga Świątek zna już swój kalendarz startów aż do ostatniego Wielkiego Szlema w tym sezonie - US Open. Legionistka przenosi się na najbliższe tygodnie do Ameryki Północnej, gdzie zacznie walkę od zawodów w Waszyngtonie.

Iga Świątek na Wimbledonie odpadła w pierwszej rundzie po porażce z Viktoriją Golubić. Taki wynik w Londynie i tak pozwolił awansować Polsce na najwyższe w karierze, 61. miejsce, w rankingu WTA. Po zawodach w Wielkiej Brytanii, legionistka miała czas na chwilę oddechu, a także treningi w Warszawie. 

Tenisistka ze stolicy kolejne tygodnie spędzi w Ameryce Północnej, gdzie będzie występowała w turniejach na twardej nawierzchni. Świątek planuje powrót do startów od występu w Waszyngtonie, zawodach niższej rangi o puli nagród wynoszącej 250 tysięcy dolarów. Polka rozpocznie grę od głównej drabinki, co już potwierdzili organizatorzy. Najwyżej rozstawioną zawodniczką będzie Sloane Stephens (8 WTA). Na liście znajdują się także m.in. Belinda Bencić (12 WTA) czy Madison Keys (17 WTA). Mecze pierwszej rundy planowane są na 29 lipca. 

Potem w planach Świątek znajduje się gra w wyżej notowanych turniejach w Toronto (pula nagród 2 830 000 dolarów) oraz Cincinnati (2 944 486 dolarów). Trzy turnieje w USA i Kanadzie, mają przygotować polską tenisistkę do występu w US Open, który rozpocznie się 26 sierpnia. 

Komentarze (1)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Powodzenia Iga, dobrze zakończy sezon