U-16: Wygrana ze Szwecją, gol Busza, Kotarba kapitanem

Źródło: Legia.Net, 90minut.pl

19.05.2023 16:10

(akt. 19.05.2023 16:13)

Reprezentacja Polski U-16, prowadzona przez Rafała Lasockiego, zwyciężyła 2:1 Szwecję w drugim meczu turnieju towarzyskiego w Danii (projekt FUTURE). W spotkaniu wystąpiło dwóch piłkarzy Legii, czyli Igor Busz (gol na 1:0) i Mikołaj Kotarba (kapitan), z kolei trzeci zawodnik "Wojskowych", Alex Cetnar, oglądał rywalizację z ławki rezerwowych.

Mikołaj Kotarba wystąpił w pierwszej połowie, pełnił rolę kapitana, w przerwie zastąpił go Kacper Symula z Wisły Kraków.

Igor Busz wszedł na boisko po zmianie stron, za Doriana Markowskiego (Śląsk Wrocław), a w 47. minucie – po tym, jak jeden ze skrzydłowych minął rywala i zagrał między bramkarza a obrońców – strzelił gola na 1:0, do pustej siatki. Legionista miał też udział przy drugim trafieniu. Podał do bocznego pomocnika, ten dośrodkował, a Leo Romero Sonesson pechowo skierował futbolówkę do własnej bramki.

W niedzielę, 21 maja (godz. 11:00), Polska zagra z Belgią na zakończenie turnieju.

U-16: Polska Szwecja 2:1 (0:0)
Busz (47. min.), Sonesson (80. min. – s.) – Henriksson (72. min.)

Polska (skład wyjściowy): Matysek – Kotarba (41' Symula), Kliś, Zaczek – Nowogoński, Markowski (41' Busz), Zieliński, Drążek, Mamroł – Kosiorek, Wójcik

Szwecja (skład wyjściowy): Travancic – Turegard, Rasck, Rydh, Tuka – Stalo, Palac, Ennart, Shakir, Nordlund – Gustafsson.

Grano 2x40 minut.