Redaktor Piotr Gawroński

Piotr Gawroński

19.08.2021 19:23

(akt. 20.08.2021 00:31)

Tomas Pekhart miał zagrać od początku meczu ze Slavią, niestety przez uraz doznany na rozgrzewce Czech pozostał na ławce. Pekhartowi opatrzono okolice stawu skokowego lewej nogi. Byłego zawodnika Slavii zastąpił Mahir Emreli, który w 22. minucie strzelił gola na 1:0. Azer po zdobytej bramce podbiegł do Pekharta i zadedykował mu gola.

- Na rozgrzewce Tomas Pekhart pechowo stanął na stopę Filipowi Mladenoviciowi. Skręcił staw skokowy, który jest bardzo skomplikowany, może być różnie. Czy zdąży się wykurować do czwartku? Trudno teraz powiedzieć - stwierdził trener Legii, Czesław Michniewicz.

Tuż po zmianie stron doszło do drugiej wymuszonej zmiany. - W przerwie meczu lekarz założył szwy na łokieć Kacpra Skibickiego. Nieszczęśliwie zderzył się z piłkarzem Slavii, miał głęboką, długą ranę. Szwy zostały założone. Wyszedł na drugą połowę, ale nie był w stanie kontynuować gry, nie mógł zginać ręki w łokciu. Nie było sensu trzymać go na boisku. Kacpra też czeka przerwa, mam nadzieję, że niezbyt długa. Na pewno będzie miał jakiś opatrunek. Z prostą ręką nie da się grać - dodał szkoleniowiec "Wojskowych".