News: UYL: Midtjylland - Legia 2:0 (0:0)

UYL: Midtjylland - Legia 2:0 (0:0)

04.11.2015 18:57

(akt. 07.12.2018 19:06)

Młodzi piłkarze Legii w środowe popołudnie mierzyli się w II rundzie UEFA Youth League na wyjeździe z duńskim FC Midtjylland. Od 63 minuty Duńczycy po błędach w naszej obronie i przytomnym zachowaniu Madsa Olsena wyszli na prowadzenie. W doliczonym czasie gry gospodarze ustalili wynik spotkania na 2:0 po rzucie karnym.

- Zapis relacji na żywo (legia.com)

Od początku do boju ruszyli legioniści, ale szybkiej akcji w polu karnym nie zdołał zamknąć Miłosz Szczepański. Poźniej dwuktotnie zaatakowali gospodarze, ale raz na posterunku był Radosław Majecki, a później rywale faulowali walcząc o pozycje do strzału.

Podobnie jak w spotkaniach z Liteksem, wyróżniajacymi się postaciami na boisku byli gracze, trenujący z pierwszym zespołem czyli Adam Ryczkowski, Robert Bartczak i Rafał Makowski. Po akcji pierwszych dwóch w dobrej sytuacji znalazł się Jakub Szrek, ale legionista pomylił się o dwa metry.

Po kwadransie przewagę osiągnęli gospodarze, ale albo dobrze bronił Majecki, albo Duńczykom brakowało precyzji lub szczęścia. Po pół godzinie nasi zawodnicy zagęślili środek pola i uspokoili grę. Sami też zaczęli dochodzić do okazji strzałowych, ale Szczepański czy Ryczkowski byli blokowani przez obrońców Midtjylland. A gdy już udało się oddać strzał na bramkę, to Szrek trafił wprost w bramkarza, a Bartczak uderzył ponad bramką.

Drugą połowę rozpoczęliśmy bez zmian w składzie. Dzięki dużej dynamice i ruchliwości sprawialiśmy sporo kołopotu przeciwnikom. Natomias ci, podobnie jak pierwszy zespoł, najroźniejszy był po stałych fragmentach gry. Po jednym z rzutów rożnych piłka już wpadała do siatki, ale na linii bramkowej zatrzymał ją Arkadiusz Najemski. W kolejnych minutach było podobnie - Duńczycy byli niebezpieczni głównie po rzutach wolnych i rożnych.

Po godzinie gry na boisku pojawił się Miłosz Kozak i mógł zaliczyć prawdziwe wejście smoka, ale szybki legionista w ostatniej chwili został uprzedzony przez bramkarza. Niestety trzy minuty później padł gol dla Midtjylland. Błąd popełniła cała defensywa, do piłki dopadł Mads Olsen i przytomnym uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Siedem minut później gospodarze mogli prowadzić dwoma bramkami, ale po rzucie rożnym i główce Victora Torpa szczęśliwie interweniował Majecki. Legioniści próbowali wyrównać, ale nieliczne próby nie zakończyły się powodzeniem. Kiedy wydawało się, że juniorzy powtórzą wynik seniorów, w polu karnym Szrek faulował Thychosena, a jedenastkę na bramke zamienił Rutikanga.

Midtjylland - Legia 2:0 (0:0)