Wojciech Kamiński: Wicemistrzostwo to ogromny sukces Legii

27.05.2022 23:59

(akt. 28.05.2022 12:21)

Koszykarze Legii przegrali serię finałową ze Śląskiem Wrocław (1:4) i zostali wicemistrzami Polski w sezonie 2021/22! To ogromny sukces i zarazem pierwszy medal warszawiaków od 53 lat. Głos po piątkowym i jednocześnie ostatnim meczu rozgrywek zabrali Wojciech Kamiński (trener "Zielonych Kanonierów"), a także dwóch zawodników stołecznej drużyny, czyli Łukasz Koszarek i Grzegorz Kamiński.

Wojciech Kamiński, szkoleniowiec koszykarskiej Legii: – Gratuluję Śląskowi i trenerowi Urlepowi mistrzostwa Polski. Podziękowania i szacunek dla moich zawodników, całej Legii. To ogromny sukces naszego klubu, zdobyliśmy tak bardzo utęskniony medal, po tylu latach. Na pewno jesteśmy troszkę zawiedzeni, że to tylko srebro, ale myślę, że przed sezonem każdy brałby je w ciemno. Nie chcę się tłumaczyć, ale kontuzje miały duże znaczenie w finale, dlatego tym bardziej dziękuję naszym koszykarzom, niektórzy grali z bólem. Walczyliśmy o zwycięstwo w każdym meczu.

Łukasz Koszarek, kapitan: – Duże gratulacje dla wszystkich kibiców Legii, całej drużyny. Oczywiście w tej chwili jest spore rozczarowanie, bo jak jesteś tak blisko, to zawsze chcesz wygrać, ale czuję też dumę, walczyliśmy, mimo wielu problemów, kontuzji. Świetnie zaprezentowaliśmy się w drugiej kwarcie, lecz trzecią zaczęliśmy za miękko, Śląsk odskoczył – to za dobra drużyna, by kolejny raz pozwolić nam wrócić do gry. Gratuluję rywalom mistrzostwa, zasłużyli.

Grzegorz Kamiński, zawodnik Legii: – Przespaliśmy obie połowy. Początek meczu okazał się dla nas bardzo trudny. Po przerwie wyszliśmy na boisko troszeczkę ospale, Śląsk trafił parę ciężkich rzutów, my spuściliśmy głowy, zaczęliśmy grać nie naszą koszykówkę, zabrakło chłodnej głowy. Mam nadzieję, że w następnym sezonie to poprawimy, bo było to niezwykle bolesne, lecz nie ma co gadać, nikt na nas nie stawiał. Walczyliśmy, zostawiliśmy serca na parkiecie. Rywale wygrali cztery razy. Taki jest sport, niełatwo przełknąć tę porażkę, w nadchodzących rozgrywkach będziemy rywalizować o to, by to się nie powtórzyło, złoto jest teraz priorytetem. Pokazaliśmy, że grają nie nazwiska, tylko wielkie serca, wierzę, że w kolejnym sezonie się to sprawdzi.