AZ Aston Villa Legia Zrinjski

Wygrane Legii, Aston Villi, AZ i Zrinjskiego

25.09.2023 03:45

(akt. 25.09.2023 04:01)

Wszyscy uczestnicy grupy E Ligi Konferencji Europy w sezonie 2023/2024, czyli Legia Warszawa, Aston Villa (Anglia), AZ Alkmaar (Holandia) oraz Zrinjski Mostar (Bośnia i Hercegowina), wygrały mecze w rozgrywkach krajowych.

Legia wygrała u siebie 2:1 z Górnikiem Zabrze w klasyku 9. kolejki PKO Ekstraklasy. Gospodarze wyszli na prowadzenie po golu Tomasa Pekharta, goście wyrównali za sprawą Sebastiana Musiolika, a bohaterem "Wojskowych" został Igor Strzałek, który zdobył decydującą bramkę w doliczonym czasie (SZCZEGÓŁY).

Zwycięstwo Aston Villi na Stamford Bridge

Pierwsza bramka Olliego Watkinsa w obecnym sezonie Premier League zapewniła Aston Villi wyjazdową wygraną z Chelsea (1:0), która od 58. minuty grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Malo Gusto.

W 73. minucie Moussa Diaby popisał się przechwytem na własnej połowie, zapoczątkował kontrę, prostopadle podał do Watkinsa. Anglik wbiegł w "szesnastkę" z prawej strony, jego pierwszy strzał został zablokowany przez Levi'ego Colwilla. Za drugim razem uderzył z ostrego kąta, a piłka odbiła się od słupka (dalszego) i wpadła do siatki.

Villa jest obecnie na 6. miejscu w Premier League z dorobkiem 12 punktów (4 zwycięstwa, 2 porażki).

6. kolejka Premier League: Chelsea FC – Aston Villa 0:1 (0:0)
Watkins (73. min.)

Żółte kartki: Jackson, Chilwell – Digne, Luiz, Martinez
Czerwona kartka: Gusto (Chelsea FC, 58. min., bezpośrednia)

Chelsea: Sanchez – Gusto, Disasi, Silva, Colwill – Caicedo (79’ Broja), Gallagher – Sterling, Fernandez (68' Palmer), Mudryk (61' Chilwell) – Jackson (68' Ugochukwu)

Aston Villa: Martinez – Cash, Konsa, Torres, Digne – Kamara (90' Dendoncker), Luiz – McGinn (75' Ramsey), Diaby (81' Tielemans), Zaniolo (75' Bailey) – Watkins (91' Duran).

Pewna wygrana AZ

W niedzielne popołudnie AZ Alkmaar wygrał na wyjeździe 3:0 z PEC Zwolle i po 5 meczach ma na koncie 5 zwycięstw (gole 15:2). Bramki zdobyli Mayckel LahdoMyron van Brederode oraz Vangelis Pavlidis, a Bruno Martins Indi wrócił do gry po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją.

6. kolejka Eredivisie: PEC Zwolle – AZ 0:3 (0:1)
Lahdo (13. min.), van Brederode (52. min.), Pavlidis (90. min.)

Żółte kartki: Namli, van den Berg, Druijf – Wolfe, van Brederode

Zwolle: Schendelaar – van Polen (81’ Huiberts), Kersten, Lam, Nulty (90’ van der Haar) – Namli, van den Berg, Buurmeester, Reijnders (63’ Velanas) – Druijf (63’ Vellios), Thy

AZ: Ryan – Sugawara (54’ Kasius), Bazoer, Penetra, Wolfe (70’ Indi) – Clasie, de Wit, Mijnans – Lahdo (54’ Odgaard), Pavlidis, van Brederode (83’ Sadiq).

Zrinjski odwrócił losy rywalizacji

HSK Zrinjski zwyciężył u siebie 2:1 FK Zeljeznicar (8. kolejka Premijer lige BiH), mimo że od 31. minuty przegrywał 0:1 po główkowaniu Irfana Jasarevicia. Miejscowi odwrócili losy rywalizacji w końcówce meczu. Najpierw Slobodan Jakovljević wykończył dośrodkowanie Antonio Ivancicia, a w doliczonym czasie decydującą bramkę zdobył Petar Misić.

Zrinjski zajmuje 7. miejsce w lidze, ma na koncie 9 punktów (3 zwycięstwa, 2 porażki) i 7 "oczek" straty do Siroki Brijeg (lider), który zagrał o 1 spotkanie więcej.

8. kolejka Premijer lige BiH: HSK Zrinjski – FK Zeljeznicar 2:1 (0:1)
Jakovljević (78. min.), Misić (90. min.) – Jasarević (31. min.)

Żółte kartki: Jukić, Ramić, Jakovljević – Allyson, Mekić

HSK Zrinjski: Marić – Corluka, Jakovljević, Radić, Ticinović – Ramić (77' Sabljić), Canadjija (73' Ivancić) – Malekinusić (46' Hrvanović), Kis (59' Kozulj), Jukić (69' Misić) – Bilbija

FK Zeljeznicar: Muftić – Galić (88' Ovcina), Dubackić, Cocalić, Jasarevic – Stilić (46' Rustemović), Cosić (46' Turanjanin), Mekić – Amoah, Allyson (67' Kosoric), Gasal (57' Drljo)