Wypożyczeni: Debiut Piecha, gol w sparingu Araka

Łukasz Pazuła

18.01.2016 11:10

(akt. 21.12.2018 15:18)

Kilku legionistów wykorzystało okienko transferowe do zmiany pracodawcy. Arkadiusz Piech został wypożyczony do cypryjskiego AEL Limassol, Michał Bajdur trenuje z Zagłębiem Sosnowiec, a dotychczasowy trzeci bramkarz „Wojskowych” – Artur Haluch – przechodzi testy w Chojniczance Chojnice. W Ruchu Chorzów od jakiegoś czasu przebywa Łukasz Moneta. Skrzydłowy zagrał już w dwóch sparingach w barwach „Niebieskich” i z chorzowianami prawdopodobnie zwiąże się na stałe.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – Sandhausen w grudniu rozegrało jeszcze jedno spotkanie.  Drużyna Koseckiego przegrała na wyjeździe z Union Berlin 0:1. „Kosa” nie znalazł się w kadrze meczowej na to starcie. Natomiast teraz trwa przerwa w rozgrywkach. 2. Bundesliga drugą część sezonu wznowi 5 lutego.

Arkadiusz Piech (AEL Limassol) – Piech w swoim debiucie zagrał 59 minut. Jego drużyna wygrała na wyjeździe z AEK Larnaka 2:0. W pierwszej połowie za faul taktyczny na wypożyczonym napastniku czerwoną kartkę zobaczył Dawid Catala.

Bartłomiej Kalinkowski (Wigry Suwałki) – Wigry przegrały swój pierwszy sparing w 2016 roku. Drużyna z Suwałk została pokonana na wyjeździe przez Olimpię Zambrów 0:1. Kalinkowski wszedł po przerwie i rozegrał 45 minut.

Mateusz Wieteska (Dolcan Ząbki) – Dolcan nie rozegrał jeszcze żadnego sparingu.

Michał Bajdur (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie przegrało na swoim boisku 1:2 z Sołą Oświęcim. Bajdur wyszedł na boisko w pierwszej jedenastce i został zmieniony po przerwie.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Arak w sparingu z Sołą na murawie pojawił się w drugiej połowie. Wypożyczony napastnik w 88. minucie strzelił honorowego gola dla swojej drużyny.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) – Chrobry nie rozegrał jeszcze żadnego sparingu.

Ernest Dzięcioł (Pogoń Siedlce) – Pogoń nie rozegrała jeszcze żadnego sparingu.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka nie rozegrała jeszcze żadnego sparingu.

Artur Haluch (Chojniczanka Chojnice) – Chojniczanka przegrała sparing z Górnikiem Zabrze 0:2 u siebie. W pierwszej połowie w barwach gospodarzy zagrał Haluch. Bramkarz przepuścił jedną bramkę.