News: Wypożyczeni: Kontuzja Sanogo

Wypożyczeni: Gol i dwie asysty Majchrzaka

06.12.2022 13:00

(akt. 06.12.2022 12:40)

W poprzednim tygodniu z dobrej strony pokazał się Jordan Majchrzak (AS Roma U-19), który strzelił gola, a także miał dwie asysty w sparingu z Rapidem Wiedeń. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma U-19; Primavera) – W sobotę Roma wygrała u siebie aż 6:2 z Rapidem Wiedeń (sparing). Majchrzak wszedł na boisko tuż po przerwie, a w 53. minucie zdobył bramkę na 2:0. Napastnik otrzymał płaskie podanie z prawej flanki w pole karne, zagrał klepkę z kolegą i skutecznie uderzył na dalszy słupek z 10. metra.

Wypożyczony piłkarz Legii miał też asystę przy czwartym golu dla Włochów. Dopadł do prostopadłego zagrania, po czym podał wzdłuż boiska, na 18. metr, do nadbiegającego Niccolo Pisilliego, który minął jednego rywala, przełożył drugiego i trafił z bardzo ostrego kąta (po nodze golkipera Rapidu). Majchrzak asystował także przy bramce na 6:1. Odkleił się od przeciwnika w środkowej strefie i napędził kontrę miękkim, prostopadłym zagraniem, a Mattia Ruggiero udanie uderzył z 14. metra.

W końcówce 18-latek dobrze ruszył do pressingu, odebrał piłkę golkiperowi, wbiegł w pole karne z lewej strony, przez chwilę miał przed sobą pustą bramkę, uderzył z 7. metra (boczny sektor "szesnastki"), ale ostatecznie obrońca Rapidu wybił futbolówkę z linii.

Joel Abu Hanna (stoper/lewy obrońca; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – W piątek Lechia zakończyła treningi. Gdańszczanie wrócą do zajęć po przerwie świąteczno-noworocznej.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Mielczanie wznowią treningi na początku nowego roku, a w dniach 9-20 stycznia będą przebywać na zgrupowaniu w Turcji.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak zakończył grę o stawkę w 2022 roku.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Rzeszowianie rozpoczną treningi 2 stycznia.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik przegrał aż 0:4 z Koroną w Kielcach (sparing). Pierzak rywalizował w pierwszej połowie. Wszedł w mecz dobrze, celnym podaniem, ale potem miał 2 straty z rzędu. Później grał trochę bezpieczniej. Występował w środku pola, miał parę fajnych zagrań z przyjęciem kierunkowym, z rywalem na plecach. Starał się zmieniać stronę, jak tylko mógł, co wychodziło.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń zakończyła grę w 2022 roku.

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Zespół z Grodziska Mazowieckiego ma za sobą pierwszą część rozgrywek.