News: Wypożyczeni: Kontuzja Sanogo

Wypożyczeni: Yaxshiboyev strzelił gola z rzutu wolnego

31.01.2022 11:30

(akt. 31.01.2022 11:48)

Wracamy z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty. W poprzednim tygodniu bramkę w sparingu zdobył Jasurbek Yaxshiboyev (Sheriff Tyraspol). Poniżej szczegóły.

Jasurbek Yaxshiboyev (Liga mołdawska, Sheriff Tyraspol, rocznik 1997, prawoskrzydłowy/napastnik) – W sobotę Sheriff zwyciężył w sparingu FC Sfintul Gheorghe Suruceni (3:0). W 28. minucie Yaxshiboyev strzelił gola na 2:0. Uzbek oddał skuteczny strzał z lewej nogi, z rzutu wolnego, z 18. metra.

Mateusz Kochalski (Ekstraklasa, Radomiak Radom, rocznik 2000, bramkarz) – Radomiak kontrolnie zmierzył się w ostatnich dniach z Metalistem Charków (1:1) i Legią Warszawa (0:4). Kochalski zagrał przeciwko "Wojskowym". Pojawił się na murawie w 62. minucie, wybronił m.in. groźne uderzenia Pawła Wszołka (z pola karnego) i Patryka Pierzaka (zza "szesnastki"), natomiast przepuścił precyzyjny strzał Ernesta Muciego.

Mateusz Kochalski

Gabriel Kobylak (I liga, Puszcza Niepołomice, rocznik 2002, bramkarz) – Puszcza zagrała w tamtym tygodniu z Garbarnią Kraków (2:0) i Podhalem Nowy Targ (1:3). Kobylak nie wystąpił w tych spotkaniach z powodu problemów zdrowotnych (zatrucie pokarmowe).

Nikodem Niski (II liga, GKS Bełchatów, rocznik 2002, prawy obrońca) – W ostatnią sobotę zespół z Bełchatowa rozegrał dwa sparingi – z Arką Gdynia (1:1) i ŁKS-em Łagów (1:4). Niski wystąpił w tym pierwszym meczu, rywalizował do 62. minuty. Dobrze radził sobie w defensywie, zatrzymywał rywali w bocznym sektorze boiska, w ciągu 30 sekund przeciął dwa dośrodkowania w pole karne. Podłączał się też do ofensywy – w jednej z akcji pobiegł prawą flanką i płasko dograł na 5. metr, w kierunku innego zawodnika GKS-u, ale piłkę na aut wybił obrońca Arki. Parę chwil później znów zacentrował w "szesnastkę", lecz jeden z jego kolegów nie zdołał dopaść do futbolówki.

Jakub Kisiel (rocznik 2003, środkowy pomocnik) od połowy stycznia trenuje ze Stomilem Olsztyn. W tamtym tygodniu I-ligowiec wygrał 1:0 z liderem III ligi grupy I, Legionovią Legionowo. Młodzieżowiec rywalizował w drugiej połowie.