• 82' Longinus Uwakwe za Marcin Stefanik
2019-09-25 / 20:30 Niepołomice Artur Aluszyk 2000
  • Dobranoc!
  • Już w sobotę stołeczny klub zagra w lidze z Lechią Gdańsk. Spotkanie odbędzie się na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej
  • 90+5' Koniec! Legia wygrała 2:0 z Puszczą Niepołomice w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski! Bramki dla gości zdobyli Mateusz Wieteska oraz Jose Kante. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami pomeczowymi
  • 90+4' Centra rywali z prawej strony, jednak Wieteska wybił futbolówkę z własnego pola karnego
  • 90+4' Legioniści ponownie wyszli z szybką kontrą, piłka trafiła pod nogi Nagya. Węgier wpadł w pole karne i uderzył z lewej nogi. Górski był na posterunku
  • 90+2' Cztery minuty doliczone
  • 90+1' Warszawiacy zabrali się do kontry, Luquinhas wypuścił Kante. Snajper stołecznego klubu popędził do przodu, minął rywala i umieścił futbolówkę w siatce!
  • 90' 2:0 dla Legii! Kante!
  • 89' Długie zagranie Serafina z rzutu wolnego, ale goście zażegnali niebezpieczeństwo
  • 88' Serafin sfaulowany przez Wieteskę
  • 87' Żółta kartka dla Lewczuka za faul na Embalo
  • 87' Karbownik wpadł w pole karne i zagrał w tempo do Kante, a ten trafił w słupek!
  • 86' Astiz za Martinsa
  • 85' Kante przyjął piłkę i od razu zgubił rywala, zszedł do środka i chciał prostopadle uruchomić rozpędzonego Nagya. Węgier nie dopadł jednak do piłki, ponieważ obrońca "Żubrów" ją wybił
  • 84' Przyjezdni przyspieszyli, chcieli zabrać się do kontry, ale nieco zwolnili tempo i niepołomiczanie przechwycili futbolówkę
  • 83' Nieudany stały fragment w wykonaniu Puszczy, warszawiacy kontrolują boiskowe wydarzenia
  • 82' Stefanik zszedł, w jego miejsce Uwakwe
  • 81' "Karbo" jest ustawiony za plecami Kante, biega na pozycji numer "dziesięć" - tak samo jak wcześniej Praszelik
  • 79' Karbownik za Praszelika
  • 78' Centra Antolicia ze stałego fragmentu gry, z lewej strony, ale rywale wyszli z opresji
  • 77' Puszcza wybiła piłkę, do której dopadł jeszcze Praszelik. Pomocnik Legii dał się sfaulować. Rzut wolny dla przyjezdnych
  • 76' Embalo upadł po kontakcie z Lewczukiem, ale sędzia pozostał niewzruszony. Następnie legioniści wywalczyli korner
  • 74' Bąk schodzi, Nowak wchodzi
  • 74' Kante "zgasił" futbolówkę, następnie efektownie zwiódł rywala przed polem karnym. Zrobiło się zamieszanie, ostatecznie Luquinhas zacentrował jeszcze z lewej strony. Z "piątki" wznawia Górski
  • 72' Niepołomiczanie mogli wyjść z kontrą, jednak Rocha zażegnał niebezpieczeństwo
  • 72' Nagy dograł w pole karne, ale golkiper Puszczy złapał futbolówkę bez kłopotów
  • 70' Luquinhas zastępuje Novikovasa
  • 70' Wieteska szukał dalekim zagraniem Kante, ale Górski spokojnie przechwycił to podanie do napastnika gości
  • 68' Korner dla Puszczy. Centra Mikołajczyka z rogu, jednak Lewczuk wyszedł w górę i wyekspediował futbolówkę
  • 67' Novikovas chciał zabrać się do kontry, ale został szybko powstrzymany przez Serafina. Moment później Mikołajczyk pognał lewą flanką i zagrał w "szesnastkę", lecz przyjezdni dali sobie radę
  • 65' Zbyt głęboka centa Novikovasa w kierunku Kante
  • 65' Stolarski wraca do gry
  • 64' Przerwa w grze. Na murawie leży Stolarski, który jest już opatrywany przez medyków klubowych
  • 63' Novikovas zagrał do lepiej ustawionego Praszelika, ten uderzył obok bramki
  • 62' Teraz Nagy nieprzepisowo powstrzymał Serafina i obejrzał żółty kartonik
  • 60' Nagy sfaulowany przez Bąka
  • 59' Warszawiacy kontrolują boiskowe wydarzenia, obraz gry się nie zmienia w porównaniu do tego, co widzieliśmy w pierwszej odsłonie. Aktywny Rocha miękko zagrał na wbiegającego Kante w pole karne, ale napastnik Legii był na spalonym
  • 58' Rocha kapitalnie minął rywala na skrzydle, potem chciał w podobny sposób zyskać przestrzeń i wpaść w pole karne, ale Górski był na posterunku
  • 56' Stolarski minął rywala, podłączył się do ofensywy, a jego płaskie, mocne uderzenie z prawej nogi przeleciało obok dalszego słupka
  • 55' Kante włączył Novikovasa. Skrzydłowy popędził prawą stroną, ale zdecydowanie za mocno dośrodkował
  • 54' Tomalski ruszył środkiem pola, ale Lewczuk dobrze zagrał na wyprzedzenie. Po chwili Praszelik przejął piłkę, ale jego centra do Kante została przeczytana przez rywala
  • 53' Rocha nieźle wycofał piłkę z lewego skrzydła do Kante, ale Stępień wślizgiem oddalił zagrożenie
  • 51' Kotwica uderzył po rzucie rożnym, po wcześniejszym przedłużeniu toru lotu piłki
  • 51' Składna akcja Puszczy. Niepołomiczanie wymieniali podania na jeden kontakt, na połowie Legii. Ostatecznie, Serafin chciał dośrodkować, ale został zablokowany i wywalczył korner
  • 49' Novikovas pobiegł środkiem boiska i płasko uderzył zza pola karnego. Górski interweniował jednak bez większych problemów
  • 48' W przerwie Mikołajczyk zmienił Widejkę
  • 47' Kante ucierpiał po kontakcie z rywalem, snajper będzie mógł jednak kontynuować grę
  • 46' Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+2' Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 1:0 z Puszczą w Niepołomicach. Gola dla przyjezdnych strzelił Wieteska. Wracamy za kwadrans
  • 45' Minuta doliczona
  • 45' Praszelik poszedł na przebój, zszedł do środka i zagrał do lepiej ustawionego kolegi. Legioniści pognali do przodu, pragnęli zaskoczyć miejscowych, ale Puszcza poradziła sobie w defensywie
  • 43' Lewczuk wyszedł z własnej strefy i sfaulował Embalo w środku pola
  • 42' Legia otrzymała rzut rożny. Antolić dośrodkował w pole karne. Wieteska wyskoczył w górę przy bliższym słupku, wygrał pojedynek powietrzny i głową wpakował futbolówkę do siatki
  • 41' Gool! Wieteska!
  • 41' Novikovas! Litwin uderzył z lewej nogi, zza pola karnego, lecz jego strzał został zablokowany
  • 39' Zakotłowało się pod bramką Górskiego, warszawiacy walczyli o znalezienie się w dogodnej sytuacji. Puszcza zdołała jednak skasować potencjalne zagrożenie
  • 38' Stolarski do Novikovasa, a ten chciał płasko wycofać zagranie. Litwin miał trochę przestrzeni, ale nie udało mu się jej w stu procentach wykorzystać
  • 37' Kotwica oddał strzał na uwolnienie, po wcześniejszym wyrzucie z autu przez Bąka
  • 36' Widejko dośrodkował z rzutu wolnego, jednak zawodnicy stołecznego klubu oddalili zagrożenie
  • 35' Nagy odzyskał piłkę na własnej połowie. Warszawiacy chcieli za wszelką cenę popędzić na bramkę Górskiego. Novikovas dopadł do futbolówki na skrzydle, dograł w pole karne. Praszelik główkował z bliskiej odległości, oddał mocny strzał, ale golkiper Puszczy popisał się skuteczną interwencją. Chyba najgroźniejsza sytuacja dla przyjezdnych do tej pory
  • 32' Stolarski kapitalnie zabrał piłkę Embalo na skrzydle, ale źle zaadresował podanie do Kante. Po chwili, snajper Legii przejął futbolówkę i zagrał do Martinsa. Strzał Portugalczyka został jednak zablokowany
  • 30' Antolić dośrodkował, ale futbolówkę wybił Kotwica. Kilkanaście sekund później Nagy sfaulował kapitana Puszczy
  • 29' Rzut wolny dla Legii z prawej strony. Widejko sfaulował Nagya
  • 28' Nagy musiał opuścić plac gry, ale już na nie wrócił
  • 28' Bąk z impetem wpadł na Nagya w środkowej strefie boiska. Zarówno jeden jak i drugi upadł na murawę. Węgier korzysta z pomocy medycznej
  • 25' Novikovas otrzymał podanie od Stolarskiego i wywalczył aut na wysokości pola karnego. Wspomniana dwójka stara się często ze sobą pracować na jednej flance
  • 23' Praszelik upadł w polu karnym po kontakcie z rywalem, ale sędzia nakazał kontynuować grę. Wicemistrzowie kraju mają przewagę optyczną i starają się regularnie kreować sytuacje
  • 21' Tomalski walczył o rzut rożny dla Puszczy, po dalekim przerzucie od Serafina, ale grę wznowi Cierzniak
  • 20' Novikoas inteligentnie zagrał do wchodzącego Stolarskiego. Prawy obrońca uderzył ponad poprzeczką, był naciskany przez jednego z rywali
  • 19' Antolić włączył Nagya, ten z kolei wycofał do Stolarskiego. Boczny defensor dograł w kierunku Kante, do finalizacji brakowało naprawdę niewiele
  • 18' Głęboka centra Widejki z rzutu wolnego, ale Cierzniak na posterunku
  • 16' Małe nieporozumienie w obronie stołecznego klubu. Zrobiło się zamieszanie w okolicach pola karnego Legii, ostatecznie Embalo uderzył z półwoleja obok lewego słupka Cierzniaka
  • 15' Kolejne przewinienie Kotwicy na Praszeliku. Puszcza, poza sytuacją Bąką, na razie rzadko wychodzi z własnej połowy. Przyjezdni mają zdecydowanie więcej do powiedzenia. Przed chwilą Kante główkował nad bramką po dograniu Novikovasa z prawej flanki
  • 13' Novikovas wbiegł w pole karne, zagrał wzdłuż, ale piłka minęła zawodników i dotarła do Rochy. Portugalczyk zacentrował, ale Legii nie udało się zdziałać nic więcej
  • 12' Kotwica sfaulował Praszelika
  • 11' Legioniści budowali atak pozycyjny, wymieniali się podaniami w drugiej linii. W pewnym momencie, na strzał z dalszej odległości zdecydował się Martins. Grę wznowi Górski
  • 10' Kante wpadł w pole karne i zagrał do Praszelika. Ofensywny pomocnik oddał niesygnalizowany strzał, ale Górski spokojnie złapał piłkę. "Praszel" miał za mało miejsca i czasu na dopieszczenie uderzenia
  • 9' Nagy minął rywala na lewej flance, dograł w "szesnastkę", ale jego centra została przechwycona przez miejscowych. "Wojskowi" zdołali po chwili dośrodkować jeszcze z prawej strony, za sprawą Stolarskiego, lecz Puszcza wyszła z opresji
  • 7' Dośrodkowanie Antolicia z rzutu wolnego, Embalo wybił piłkę, do której dopadł Nagy. Skrzydłowy Legii huknął jednak ponad poprzeczką
  • 6' Faul Kotwicy na Praszeliku. Rzut wolny dla gości
  • 6' Warszawiacy nacisnęli gospodarzy, którzy operowali piłką w linii defensywnej. Niepołomiczanie nie dali się jednak zaskoczyć, nie stracili futbolówki na własnej połowie
  • 4' Nagy! Węgier uderzył od razu po dokładnym, wycofującym zagraniu od Rochy
  • 3' Rocha zabrał się do przodu, ale został powstrzymany przez rywala. Legia przechwyciła jednak piłkę. Zagranie Kante do Praszelika w okolicach pola karnego Puszczy zostało przecięte
  • 2' Centra Widejki z rogu, niecelny strzał oddał Kotwica
  • 2' Błąd Martinsa w środku pola i z futbolówką popędził Bąk. Skrzydłowy wypuścił sobie piłkę, a jego płaski strzał został zablokowany. Korner
  • 0 Gramy!
  • Obie ekipy już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Skład Legii wygląda następująco: Cierzniak - Stolarski, Wieteska, Lewczuk, Rocha - Novikovas, Martins, Antolić, Nagy - Praszelik - Kante! Ławka: Majecki, Gwilia, Niezgoda, Karbownik, Vesović, Kostorz, Astiz, Luquinhas
  • Przed meczem z Puszczą, zachęcamy do przeczytania tekstu na temat Maksymiliana Sitka. Wypożyczony legionista, decyzją "Wojskowych", nie zagra w tym spotkaniu. Link do tekstu dostępny jest w tym miejscu
  • Więcej o zwycięskim spotkaniu drugiego zespołu Legii pisaliśmy tutaj
  • Witamy! O 20:30 rozpocznie się mecz pierwszej rundy Pucharu Polski pomiędzy Puszczą Niepołomice a Legią Warszawa. We wtorek, awans do kolejnej fazy tych rozgrywek zapewniły sobie trzecioligowe rezerwy stołecznego klubu, które wyeliminowały Wigry Suwałki (2:0)