Koniec. Legia przegrała 2:3 w Molde
  • 90+6'
    Tobiasz złapał piłkę na raty po dośrodkowaniu z rożnego, w dodatku był faulowany
  • 90+4'
    Rzut wolny dla Legii, Josue dośrodkował w pole karne, było zamieszanie, ale Molde wyszło z opresji
  • 90+4'
    Żółta kartka dla Josue
  • 90+2'
    Wszołek jest opatrywany przez lekarzy, leży na murawie
  • 90+2'
    Żółta kartka dla Odegarda za faul na Wszołku w środku pola
  • 90+1'
    Pięć minut doliczonych
  • 90+1'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, Ribeiro zgrał głową, piłka spadła na 17. metr, pod nogi Kapustki, który uderzył pod poprzeczkę, bramkarz Molde udanie interweniował. Legia ma korner
  • 90'
    Żółta kartka dla Linnesa
  • 90'
    Josue zablokowany po dośrodkowaniu z prawej flanki
  • 89'
    Kitolano zablokowany w polu karnym Legii
  • 86'
    Odegard za Gulbrandsena
  • 86'
    Żółta kartka dla Elitima za faul w środku pola
  • 85'
    Elitim wrócił na boisko, podał do Josue, ten dośrodkował w pole karne, ale Norwegowie wybili piłkę
  • 85'
    Rzut wolny dla Legii. Josue dośrodkował na 12. metr, piłka wybita, po chwili Josue miękko zagrał w "szesnastkę", będzie korner dla gości
  • 84'
    Elitim odczuwa skutki starcia w środku pola, był opatrywany przez lekarzy
  • 83'
    Elitim jest opatrywany przez lekarzy
  • 83'
    Kitolano za kontuzjowanego Daeliego
  • 82'
    Elitim sfaulowany w środku pola, żółta kartka dla Hestada
  • 82'
    Kitolano wejdzie zaraz na boisko
  • 80'
    Daehli leży na boisku, jest opatrywany przez lekarzy
  • 78'
  • 78'
  • 78'
  • 78'
  • 78'
  • 78'
    Burch miękko zagrywał do Kramera, podanie przecięte
  • 75'
    Ajjj! Josue dośrodkował z rożnego na 15. metr, do Kapustki, który trochę niedokładnie uderzył z woleja
  • 74'
    Berisha za Eikrema, Hestad za Kaasę
  • 73'
    2:3! Legia strzeliła gola z tzw. ponowienia rożnego. Elitim dośrodkował z prawej strony boiska na dalszy słupek, do Augustyniaka, który skutecznie główkował
  • 71'
    Josue krótko rozegrał rzut rożny, Molde wyszło z opresji
  • 71'
    Wszołek zablokowany przy dośrodkowaniu z prawej flanki, Legia ma jeszcze aut, poza tym żółtą kartkę obejrzał Hagelskjaer
  • 70'
    Burch wybił piłkę z własnego pola karnego po miękkim dograniu Lovika
  • 66'
    Kramer za Rosołka
  • 66'
    Wszołek dośrodkował w pole karne, Hagelskjaer wybił piłkę na 14. metr, a Josue popisał się świetnym strzałem na dalszy słupek. Jest 3:1 dla Molde
  • 64'
    1:3. Gol Josue!
  • 63'
    Augustyniak zablokowany na własnej połowie, Legia ma aut
  • 60'
    Prostopadłe podanie w pole karne do Gulbrandsena, Tobiasz wyszedł z bramki, rywal go minął, ale nie zdołał utrzymać piłki w boisku
  • 59'
    Eriksen sfaulował Kapustkę w środku pola, obejrzał żółtą kartkę i nie wystąpi w rewanżu
  • 59'
    Ufff. Morishita źle zagrał we własne pole karne, a Gulbrandsen został zablokowany przez Burcha i Tobiasz spokojnie złapał piłkę. Po chwili Molde przeprowadziło kolejną akcję, ale zabrakło precyzji przy płaskim dograniu
  • 58'
    Ribeiro przeciął dalsze podanie na 35. metrze
  • 56'
    Josue zablokowany na 14. metrze, w dodatku faulował w ataku
  • 55'
    Jędrzejczyk może grać dalej
  • 55'
    Znowu blisko! Kapustka trafił z 18. metra w słupek!
  • 53'
    Przerwa w grze. Na boisku leży Jędrzejczyk, który ucierpiał w kontakcie z Eriksenem, w momencie zgrania po rożnym
  • 53'
    Ajjjj! Josue dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, Jędrzejczyk zgrał głową do Burcha, który został zablokowany po strzale!
  • 52'
    Drybling Morishity, który wywalczył korner
  • 51'
    Strata Josue, który po chwili popełnił faul blisko pola karnego Molde
  • 50'
    Morishita płasko zagrał wzdłuż pola karnego, do Rosołka, ale ten nie zdołał oddać strzału
  • 48'
    Josue próbował podprowadzić piłkę, ale trochę za mocno ją wypuścił pod presją
  • 47'
    Molde w posiadaniu
  • 46'
    Cztery zmiany w Legii w przerwie. Morishita za Kuna, Kapustka za Pekharta, Burch za Kapuadiego, Augustyniak za Zybę
  • 46'
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa aż 0:3 z Molde. Wracamy za 15 minut
  • 45+1'
    Ribeiro wybił piłkę po dośrodkowaniu Eikrema z rożnego
  • 45+1'
    Ribeiro zablokował strzał Eikrema z 18. metra, Molde ma rzut rożny
  • 45+1'
    Kun dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, do Josue, który zgrał sprytnie do Elitima, ale ten nie sięgnął piłki. Po chwili Kun zagrał z lewej flanki w "szesnastkę", do Elitima, który niecelnie główkował
  • 44'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 44'
    Wszołek zatrzymał Lovika na boku boiska
  • 43'
    Josue krótko rozegrał rzut rożny, doszło do wymiany podań, po chwili centra kapitana Legii z lewej flanki została wybita
  • 42'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, do Jędrzejczyka, ale ten nie zdołał oddać strzału. Legia miała kolejny korner, tym razem Josue zacentrował za głęboko, lecz Ribeiro wywalczył następny róg
  • 42'
    Josue zagrał prostopadle do Wszołka, jego dośrodkowanie z prawego skrzydła zablokowane prze Haugena. Korner dla gości
  • 41'
    Chwilowa przerwa w grze, na wysokości koła środkowego leżał Lovik, który ucierpiał w kontakcie z Wszołkiem, ale może grać dalej
  • 39'
    Josue do Rosołka, ten ruszył środkiem boiska, ale trochę za mocno podał do Wszołka, który nie wywalczył rzutu rożnego
  • 38'
    Josue miękko zagrał z prawej strony boiska na dalszy słupek, do Pekharta, ale podanie zostało przecięte
  • 37'
    Kapuadi przeciął miękkie zagranie na 18. metrze, do Gulbrandsena
  • 36'
    Molde w ataku pozycyjnym
  • 36'
    Eikrem dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, ale "Wojskowi" wyszli z opresji
  • 35'
    Eikrem zablokowany przez Kapuadiego po strzale z 18. metra
  • 34'
    Faul Josue na połowie Legii
  • 34'
    Haugen bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego, z 20. metra na bliższy słupek, trochę obok bramki Tobiasza
  • 33'
    Elitim prostopadle podał w pole karne do Rosołka, ten nie utrzymał się przy piłce. Moment później Kolumbijczyk sfaulował Gulbrandsena, który zbiegał z prawej flanki do środka boiska
  • 32'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, Ribeiro wysoko zgrał piłkę, po chwili faul w ataku popełnił Rosołek
  • 31'
    Ribeiro podprowadził piłkę, ale niedokładnie zagrał w "szesnastkę", Po chwili Elitim przejął futbolówkę, Kun dograł z lewej flanki na dalszy słupek, a Pekhart został zablokowany po główkowaniu
  • 30'
    Niedokładne zagranie Eikrema przy linii bocznej, na połowie gości
  • 29'
    Rosołek dośrodkował z lewej flanki na środek pola karnego, piłka wybita, w dodatku "Rossi" był na spalonym
  • 28'
    Eriksen niecelnie główkował po dośrodkowaniu z lewej flanki na środek "szesnastki"
  • 28'
    Josue zagrał z Wszołkiem, ale ten drugi nie zdołał dopaść do piłki
  • 27'
    Eriksen zagrał na 18. metr, do Kaasy, ten z łatwością ograł Kapuadiego, a potem płasko uderzył z 13. metra, pokonując Tobiasza, któremu piłka przeleciała pod pachą. Jest 3:0 dla Molde
  • 25'
    24' 3:0 dla Molde... Kaasa
  • 22'
    Wszołek i Ribeiro wybili piłkę po kornerze Molde
  • 22'
    Ribeiro przeciął podanie Kaasy
  • 22'
    Eikrem świetnie zgrał bez przyjęcia do Kaasy, ten podprowadził piłkę, oddał strzał z 18. metra, Tobiasz popełnił spory błąd, gdyż zbił piłkę do boku, pod nogi Gulbrandsena, który zdobył drugą bramkę. Jest już 2:0 dla Molde
  • 19'
    2:0 dla Molde. Drugi gol Gulbrandsena
  • 17'
    Eikrem dośrodkował z kornera na bliższy słupek, Pekhart wybił piłkę na aut
  • 17'
    Wszołek zablokował dośrodkowanie Lovika z lewej flanki, Molde ma korner
  • 16'
    Gulbrandsen zablokowany w "szesnastce" Legii
  • 15'
    Elitim do Kuna, ten zbiegł do środka, ale jego podanie do Rosołka zostało przecięte
  • 14'
    Akcja bramkowa Molde zaczęła się od ładnego zagrania Eikrema ze środka boiska na prawe skrzydło, do Linnesa, ten płasko dograł na bliższy słupek, między Kapuadiego a Tobiasza, do Gulbrandsena, który skierował piłkę do siatki. Jest 1:0 dla Norwegów
  • 12'
    1:0 dla Molde. Gulbrandsen
  • 12'
    Josue przerzucił piłkę do Kuna, ten dośrodkował z lewego skrzydła na dalszy słupek, Pekhart zgrywał na środek do Rosołka, do którego nie doszła futbolówka
  • 11'
    Niedokładne zagranie Eikrema w pole karne Legii, grę wznowi Tobiasz
  • 10'
    Eikrem dośrodkował z prawej flanki na bliższy słupek, Ribeiro wybił piłkę głową
  • 10'
    Legia buduje grę od tyłu
  • 9'
    Eikrem dośrodkował z kornera na dalszy słupek, było zgranie, ostatecznie Tobiasz złapał strzał głową Eriksena z 7. metra
  • 8'
    Ribeiro wybił piłkę na korner, będąc naciskanym
  • 7'
    Wszołek dobrze się zastawił w defensywie, po czym sfaulował go Lovik
  • 7'
    Odbiór Kapuadiego w środku pola, po chwili strata stopera poprzez niedokładne podanie prostopadłe
  • 6'
    Odbiór Zyby na wysokości koła środkowego, reprezentant Kosowa miękko zagrał na 16. metr, do Pekharta, który został zatrzymany przez dwóch rywali
  • 5'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Jędrzejczyk nie zdołał oddać strzału z głowy
  • 5'
    Rzut wolny dla Legii, na wysokości 35. metra. Josue dośrodkował na środek "szesnastki", piłka wybita na korner przez Haugana
  • 4'
    Pekhart przechwycił piłkę w środku pola, po chwili Ribeiro został sfaulowany blisko linii bocznej, na połowie Norwegów
  • 3'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, do Kapuadiego, który nie zdołał oddać strzału
  • 2'
    Rosołek sfaulowany na połowie Molde
  • 2'
    Bardzo ważna interwencja Ribeiro, który zatrzymał Kaasę, mogącego znaleźć się sam na sam z Tobiaszem
  • 1'
    Kun przeciął dalsze zagranie przed polem karnym Legii, po chwili Josue został sfaulowany w środku pola
  • 1'
  • Obie drużyny już na boisku, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Hładun, Banasik, Burch, Augustyniak, Kramer, Pankov, Dias, Morishita, Kapustka, Rejczyk
  • Skład Legii na mecz z Molde: Tobiasz – Kapuadi, Jędrzejczyk, Ribeiro – Wszołek, Zyba, Elitim, Kun – Josue, Pekhart, Rosołek
  • – Pierwszy mecz na wyjeździe, drugi u siebie? To może być przywilej, ale nie przywiązuję do tego tak wielkiej wagi. Musimy pokazać poziom europejski i zaprezentować się tak, jak chcemy. Rewanż przy własnej publiczności na pewno będzie naszym atutem, kibice zawsze dodają nam skrzydeł – dodał Runjaić
  • – Chciałbym, by kibice Legii byli na tym spotkaniu. Nie podoba mi się, że ich zabraknie. Graliśmy już kiedyś z tą drużyną i to było dla nas dobre doświadczenie, pamiętam doping jej fanów. Liczę, że w Molde też będzie niezła atmosfera. Z tego co wiem, wszystkie bilety zostały wyprzedane – tłumaczył Moe
  • Pierwsze spotkanie 1/16 finału LKE, które poprowadzi Enea Jorgji (Albania), odbędzie się już w czwartek, 15 lutego (godz. 18:45), w Norwegii. UEFA – po starciach w Birmingham – zakazała sprzedaży biletów kibicom Legii na wspomniany mecz. Media pisały, że hotele dostały informacje z policji, by w tym czasie nie przyjmować Polaków, lecz burmistrz Molde temu zaprzeczył, a anulowanie rezerwacji uznał za oddolną inicjatywę
  • Legia i Molde mierzyły się ze sobą już w 2013 roku. Ówcześni mistrzowie Polski oraz Norwegii spotkali się w kwalifikacjach do Champions League. W pierwszym meczu, rozegranym na stadionie niebiesko-białych, padł remis 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Daniela Chimy Chukwu, który 3,5 roku później trafił na Łazienkowską, gdzie nie sprostał oczekiwaniom, zostawiając po sobie dwie niecodzienne historie. Pewnego razu Nigeryjczyk doznał kontuzji, gdyż… założył za małe buty. Głośno zrobiło się o nim również wtedy, gdy pojechał na trening na Stadion Narodowy, zamiast na obiekt "Wojskowych". Goście wyrównali za sprawą Wladimera Dwaliszwilego. W rewanżu było 0:0, co sprawiło, że warszawiacy, prowadzeni wówczas przez Jana Urbana, wywalczyli awans do 4. rundy el. LM dzięki bramce zdobytej na wyjeździe
  • Molde wznowiło treningi 8 stycznia, 4 dni później poleciało na obóz do Hiszpanii, a potem wróciło do Norwegii, gdzie pokonało 3:1 Kristiansund (27.01). Następnie rywal Legii udał się na zgrupowanie do Portugalii, w trakcie którego wziął udział w towarzyskim turnieju w Algarve. Podczas Atlantic Cup wygrał 2:1 z Midtjylland (2 lutego) i przegrał 1:3 z FC Kopenhaga (8.02) w próbie generalnej przed dwumeczem z wicemistrzem Polski. Dla niebiesko-białych będą to pierwsze spotkania o stawkę od 14 grudnia 2023 roku
  • W poprzednich tygodniach do najbliższego rywala Legii przeszli Valdemar Lund (FC Kopenhaga), Halldor Stenevik (Stromsgodset IF), Mats Moller Daehli (1.FC Nuernberg), Sondre Granaas (Mjondalen IF), Alwande Roaldsoy (Atalanta) i były bramkarz Radomiaka, Albert Posiadała, za którego Norwegowie mieli wyłożyć pół miliona euro. Ze względu na ten transfer, klub z Radomia wypożyczył z Legii Gabriela Kobylaka, który był już graczem tej drużyny w sezonie 2022/2023
  • Najlepszym strzelcem Molde w 2023 roku był Kristian Eriksen, który zdobył 13 bramek, z czego 4 w fazie grupowej Ligi Europy (po 2 z BK Hacken i Karabachem). Po 12 trafień w minionym sezonie uzbierali Emil Breivik oraz Magnus Grodem, który dołączył niedawno do Yverdon Sport FC, czyli klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej w Szwajcarii. Niebiesko-białych opuścili także Harun Ibrahim (GAIS – wypożyczenie), Benjamin Tiedemann (AIK), Erling Knudtzon (Lillestrom) oraz Andreas Myklebust (Kvik Halden – transfer czasowy)
  • Molde nieco zatuszowało niepowodzenia w Eliteserien poprzez zdobycie Pucharu Norwegii i występy w Europie. Niebiesko-biali zaczęli walkę o awans do Ligi Mistrzów od pokonania dwóch przeciwników (0:1 i 2:0 z HJK Helsinki, 1:2 i 2:0pd. z KI Klaksvik), ale w ostatniej rundzie (4.) eliminacji przegrali z Galatasaray (2:3, 1:2) i trafili do LE. Zdobyli 7 punktów i zajęli 3. miejsce w grupie z Karabachem (0:1, 2:2), Bayerem Leverkusen (1:2, 1:5) oraz BK Hacken (5:1, 3:1), dzięki czemu zagrają z Legią w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy
  • Dwa mistrzostwa Norwegii, dwa srebrne medale Eliteserien, dwa krajowe puchary, dwa awanse do Ligi Europy (w tym udział w 1/8 finału), gra w fazie grupowej LKE. Moe zdołał już sporo osiągnąć jako trener niebiesko-białych, ale sezon 2023 w lidze (system wiosna – jesień) okazał się najsłabszym dla klubu od 2016 roku. Molde – tak, jak wtedy – zajęło 5. miejsce w tabeli. W ub.r. zdobyło 51 punktów w 30 kolejkach (15 wygranych, 6 remisów, 9 porażek) i straciło 19 "oczek" do FK Bodo/Glimt, który sięgnął po tytuł
  • – Josue bardzo mi się podoba. Widziałem jego podania, są niesamowite. Co za lewa noga. Jest nią w stanie zrobić praktycznie wszystko. Wygląda, jakby dostał ją od Boga. Uważnie analizowaliśmy Legię, która jest niezła pod kątem piłkarskim i indywidualnym, szanujemy ją. To dobra drużyna, ale my też, więc myślę, że będzie to prawdopodobnie zacięty i wyrównany mecz. Mam nadzieję, że nieźle zagramy i uda nam się wygrać – oceniał trener Molde
  • Do Molde poleciało 21 zawodników. W samolocie zabrakło m.in. Guala (przeziębienie), Ramila Mustafajewa (rehabilitacja po zerwaniu więzadła krzyżowego i uszkodzeniu dwóch łąkotek) oraz Jurgena Celhaki, który doznał urazu na obozie w Turcji (skręcenie stawu skokowego i uszkodzenie więzadeł) i powinien wrócić do treningów za dwa tygodnie. W ostatnich dniach z Legią pożegnali się Ernest Muci (Besiktas) i Ihor Charatin (DAC Dunajska Streda)
  • – Jesteśmy w fazie pucharowej, zagramy z trudnym przeciwnikiem. Zaczniemy od wyniku 0:0, po meczu w Norwegii dostaniemy pierwsze odpowiedzi, potem dojdzie do rewanżu w Warszawie. Naszym celem jest awans do następnej rundy. Nie chcę porównywać Molde do innych zespołów, z którymi się mierzyliśmy. Wiele wiemy o tej drużynie, znamy jej styl i mocne strony. W czwartek będziemy wiedzieć więcej. Cieszymy się z miejsca, w jakim się znajdujemy, sporo już osiągnęliśmy. Zrobimy wszystko, by uzyskać dobry wynik na wyjeździe – tłumaczył Runjaić
  • Obecność w 1/16 finału LKE to – pamiętając o prestiżu i zastrzyku finansowym – największy sukces klubu z Warszawy w ostatnich miesiącach, ale wicemistrzowie Polski, dla których to pierwsza faza pucharowa w Europie od 2017 roku, nie chcą spocząć na laurach. Tym bardziej, że Molde FK, z którym powalczą na tym etapie, to rywal w ich zasięgu. Legioniści przygotowywali się do najbliższego meczu m.in. poprzez treningi na sztucznym boisku, na którym zagrają w Norwegii. – Nie sądzę, by to była nasza przewaga. Solidni zawodnicy aklimatyzują się do warunków, lecz jesteśmy bardziej przyzwyczajeni do gry na takiej nawierzchni. Nie uważam, że to przesądzi o losach rywalizacji – mówił trener niebiesko-białych, Erling Moe
  • Zanim Legia zmierzy się z kolejnym beniaminkiem, czyli Puszczą Niepołomice, wcześniej wróci do gry w Lidze Konferencji. Jesienią "Wojskowi" bardzo dobrze spisywali się we wspomnianych rozgrywkach, grali szalone i pamiętne mecze, zwłaszcza w eliminacjach. Zdobyli 12 punktów (3:2 i 1:2 z Aston Villą, 0:1 i 2:0 z AZ, 2:1 i 2:0 ze Zrinjskim Mostar) w grupie E, z której wyszli z 2. miejsca, mimo że niewiele osób wierzyło w ich awans
  • Warszawiacy nie zachwycili na Stadionie Śląskim, nie zagrali pięknie w pierwszym meczu o stawkę w 2024 roku, nie zaprezentowali wybitnego poziomu, ale – co mówili w mediach zawodnicy Legii i trener Kosta Runjaić – najważniejsze było dla nich zwycięstwo. Wicemistrzowie Polski skromnie pokonali Ruch Chorzów (1:0) po golu Marca Guala, który sfinalizował świetny kontratak i zarazem jedną z nielicznych okazji w mało emocjonującym spotkaniu. Ogranie beniaminka, zajmującego przedostatnie miejsce w tabeli, przełożyło się także na zmniejszenie dystansu do podium Ekstraklasy. Stołeczny zespół awansował na 4. pozycję, ma 35 punktów (10 wygranych, 5 remisów, 5 porażek) i traci 6 "oczek" do drużyn z TOP 2 ligi, czyli Jagiellonii Białystok oraz Śląska Wrocław
  • Witamy! O godz. 18:45 rozpocznie się pierwszy mecz 1/16 finału Ligi Konferencji Europy pomiędzy Molde a Legią!
Molde FKLegia Warszawa

12' Fredrik Gulbrandsen

12'

19' Fredrik Gulbrandsen

19'

24' Markus Kaasa

24'

58' Kristian Eriksen

58'
63'

63' Josue

70' Anders Hagelskjaer

70'

72' Veton Berisha za Magnus Wolff Eikrem

72' Eirik Hestad za Markus Kaasa

72'

82' Eirik Hestad

82'

83' Eric Kitolano za Mats Moller Daehli

83'

86' Niklas Odegard za Fredrik Gulbrandsen