Jakub Żewłakow

CLJ U-19: Wysoka wygrana przed startem sezonu

05.08.2023 17:00

(akt. 11.08.2023 14:53)

Juniorzy starsi Legii wygrali w LTC aż 4:1 z Zagłębiem Sosnowiec U-19 w piątym i zarazem ostatnim sparingu w letnim okresie przygotowawczym. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Jakub Żewłakow, Tomasz Rojkowski, Hubert Dorczyk i Przemysław Mizera.

W wyjściowym składzie Legii U-19 znaleźli się m.in. Wojciech Banasik (bramkarz III-ligowych rezerw), a także Mateusz Szczepaniak, Kacper Bogusiewicz i Maciej Bochniak, którzy zaczęli przygotowania do sezonu z drugim zespołem, ale niedawno wrócili do treningów z juniorami starszymi.

Do przerwy było 1:1. Legia wyszła na prowadzenie jako pierwsza. Rywale rozpoczynali grę od własnej bramki, zagrali na środek boiska, Maciej Saletra przejął piłkę i oddał ją Jakubowi Żewłakowowi, ten podał na lewą stronę do Jakuba Grzejszczaka, który wyłożył "Żewłakowi", on dołożył stopę i trafił do siatki. Zagłębie zdołało wyrównać. Doszło do rzutu wolnego na 25. metrze, centry i udanego uderzenia z głowy z 9. metra.

W drugiej połowie "Wojskowi" strzelili łącznie trzy gole. Na 2:1 trafił Tomasz Rojkowski, który skutecznie główkował po dośrodkowaniu "Żewłaka" z rzutu wolnego.

Legioniści podwyższyli wynik, wykorzystując rzut rożny. Żewłakow dośrodkował na dalszy słupek, Hubert Dorczyk wygrał pozycję i uderzył z głowy (lob) na dalszy róg bramki. Potem "Wojskowi" ustalili rezultat. Po wymianie kilku podań na połowie Zagłębia, Fryderyk Misztal zagrał do Przemysława Mizery, ten minął rywala i strzelił w prawe okienko.

Ostatecznie Legia U-19 zwyciężyła aż 4:1, a w przyszłą sobotę, 12 sierpnia (godz. 13:00), zagra w LTC z Wartą Poznań w 1. kolejce Centralnej Ligi Juniorów.

Sparing U-19: Legia Warszawa – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:1)
Żewłakow (44. min.), Rojkowski (53. min.), Dorczyk (62. min.), Mizera (82. min.) – (45. min.)

Legia: Banasik (70' Bobier) – Olewiński (70' Jendryka), Dembek (70' Boczoń), Dorczyk, Bochniak (46' Karolak) – Saletra (70' Misztal), Bogusiewicz (70' Melich), Żewłakow (70' Konopka) – Szczepaniak (70' Skrobała), Rojkowski (70' Mizera), Grzejszczak