Jakub Żewłakow

CLJ U-19: Remis z III-ligowcem. Dwa gole Żewłakowa, bramka Konopki

29.07.2023 14:20

(akt. 29.07.2023 21:03)

Juniorzy starsi Legii zremisowali na wyjeździe 3:3 z III-ligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w czwartym sparingu w letnim okresie przygotowawczym. Dwie bramki w barwach "Wojskowych" zdobył Jakub Żewłakow (syn Michała), a gola strzelił Mateusz Konopka.

W wyjściowym składzie Legii U-19 znaleźli się m.in. Wojciech Banasik, Mateusz Szczepaniak, Kacper Bogusiewicz i Maciej Bochniak, którzy zaczęli przygotowania do sezonu z III-ligowymi rezerwami.

Pierwszą bramkę zdobyli "Wojskowi", konkretnie Jakub Żewłakow, który skutecznie uderzył z rzutu wolnego, z ostrego kąta, w kierunku dalszego słupka. KSZO zdołało wyrównać, ale Legia odzyskała prowadzenie, znowu za sprawą "Żewłaka". Środkowy pomocnik oddał skuteczny strzał z 16. metra, z prawej strony, przy lewym słupku, na wysokości kolan. Do przerwy było 2:1.

W drugiej połowie, trwającej 55 minut, zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego ponownie doprowadził do remisu, następnie objął prowadzenie, lecz wynik ustaliła stołeczna drużyna. Jakub Grzejszczak podał ze skrzydła w pole karne, do Przemysława Mizery, ten przepuścił piłkę, która odbiła się od obrońcy, Mateusz Konopka przyjął ją na 15. metrze i płasko uderzył w lewy, dolny róg bramki. Ostatecznie sparing zakończył się remisem 3:3.

Sparing: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Legia Warszawa U-19 3:3 (2:1)
(20. min.), (49. min.), (75. min.) – Żewłakow (9. min., 37. min.), Konopka (99. min.)

Legia: Banasik – Olewiński, Dembek, Dorczyk, Bochniak – Saletra, Bogusiewicz, Żewłakow – Szczepaniak, Rojkowski, Zbróg. Grali także: Jendryka, Boczoń, Rudnicki, Karolak, Grzejszczak, Misztal, Melich, Konopka, Skrobała, Majchrowski, Kerge, Mizera