Igor Skrobała

CLJ U-19: Wysoka wygrana z Czechami

03.02.2024 19:05

(akt. 03.02.2024 20:29)

Juniorzy starsi Legii (obecnie 2. miejsce w tabeli CLJ, z 9-punktową stratą do Lecha Poznań) wygrali u siebie aż 4:1 z czeskim Banikiem Ostrawa w sobotnim sparingu, rozegranym w LTC. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Mateusz Konopka, Jakub Zbróg, Igor Skrobała i nowy zawodnik stołecznego zespołu, Samuel Sarudi.

W spotkaniu towarzyskim wystąpił m.in. Jeremiah White IV (skrzydłowy; rocznik 2007), reprezentant USA U-16 i piłkarz akademii Philadelphia Union, który przebywa na testach w drużynie juniorów starszych Legii. Wyróżniał go dobry drybling.

Stołeczny zespół objął prowadzenie w 12. minucie. Oskar Melich zagrał prostopadle do Jakuba Zbroga, ten podprowadził piłkę do linii i podał między golkipera a obrońcę. W pierwszym momencie Mateusz Konopka wyciągnął nogę, nie sięgnął futbolówki, ale rywal, wracający do bramki, odbił ją piętą, przez co spadła na 5. metr, a były zawodnik m.in. Ślęzy Wrocław skutecznie strzelił w lewy, dolny róg.

Legioniści szybko podwyższyli wynik. Oliwier Olewiński posłał dalsze podanie na Igora Skrobałę, ten zagrał wzdłuż bramki, do Zbroga, który trafił do pustej siatki. W 23. minucie zrobiło się 3:0 dla "Wojskowych". Był rzut rożny, Zbróg wybił piłkę na połowę, Skrobała wyprzedził przeciwnika, a po oddaniu strzału (obroniony) dobiegł do futbolówki, zastawił się z rywalem i uderzył w lewy, dolny róg.

W końcówce Czesi nieco zmniejszyli stratę, a wynik – na 4:1 dla miejscowych – ustalił nowy zawodnik Legii, Samuel Sarudi, który strzelił gola z rzutu wolnego w prawy, dolny róg.

SPARING U-19: LEGIA WARSZAWA – BANIK OSTRAWA 4:1 (3:0)
Konopka (12. min.), Zbróg (16. min.), Skrobała (23. min.), Sarudi (90. min.) – (84. min.)

Legia: Chojak (46' Nowak) – Olewiński (46' Jendryka), Kosiorek (65' Dembek), Boczoń, Karolak – Saletra, Melich (40' Sarudi), Mozie – Skrobała (46' Majchrowski), Konopka (65' Zbróg), Zbróg (46' White)