Mateusz Szczepaniak

CLJ U-19: Remis w derbach na koniec roku

15.12.2023 19:16

(akt. 15.12.2023 19:21)

Legia U-19 zremisowała w LTC 2:2 z Escolą Varsovia w piątkowym sparingu, rozegranym po pierwszej części sezonu Centralnej Ligi Juniorów. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Mateusz Szczepaniak (rzut karny) i Tomasz Rojkowski.

Legioniści objęli prowadzenie w końcówce pierwszej połowy, po tym, jak Mateusz Szczepaniak wywalczył rzut karny i go wykorzystał. Chwilę po przerwie miejscowi podwyższyli wynik. Pascal Mozie podał na ok. 16. metr, do Tomasza Rojkowskiego, ten ominął dwóch obrońców i skutecznie uderzył po ziemi, w prawy róg bramki.

Po prawie 50 minutach Legia wygrywała 2:0, ale Escola zdołała szybko złapać kontakt, po odbijance. W końcówce meczu goście doprowadzili do wyrównania. "Wojskowi" wybili piłkę po rzucie rożnym, przyjezdni przejęli ją w środku pola, doszło do zagrania na skrzydło, dośrodkowania na dalszy słupek i strzale do pustej siatki.

Ostatecznie Legia zremisowała 2:2 z Escolą na zakończenie 2023 roku.

Sparing U-19: Legia Warszawa – Escola Varsovia 2:2 (1:0)
Szczepaniak (38. min. – k.), Rojkowski (49. min.) – (53. min.), (85. min.)

Legia (skład wyjściowy): Nowak – Jendryka, Kosiorek, Leszczyński, Karolak – Saletra, Mozie, Melich – Kowalski, Rojkowski, Szczepaniak