Viktor Karolak

CLJ U-19: Porażka z Herthą

27.01.2024 17:45

(akt. 27.01.2024 23:52)

Juniorzy starsi Legii (obecnie 2. miejsce w tabeli CLJ, z 9-punktową stratą do Lecha Poznań) przegrali na wyjeździe 1:3 z Herthą Berlin U-19 w sobotnim sparingu. Jedyną bramkę w barwach "Wojskowych" zdobył Przemysław Mizera.

Pierwsze 20 minut meczu należało do Niemców, którzy dominowali i szybko strzelili dwa gole (pierwszego po rzucie rożnym i trafieniu z bliska, drugiego po odbiorze w polu karnym gości i płaskim uderzeniu na dalszy słupek). Potem spotkanie wyglądało inaczej, gdyż od 25. minuty Legia grała zdecydowanie lepiej niż Hertha, stworzyła dużo więcej sytuacji, których nie wykorzystała, choć zdołała złapać kontakt. Mateusz Szczepaniak dostał dalsze podanie na wolne pole od Bartosza Dembka, wyprzedził obrońcę i zagrał wzdłuż bramki, do Przemysława Mizery, który trafił do siatki.

W drugiej połowie "Wojskowi" też prezentowali się znacznie lepiej, wypracowali parę dogodnych okazji, ale nie potrafili ich sfinalizować, z czego skorzystali Niemcy. W końcówce sparingu napastnik Herthy uciekł Dembkowi i wykończył dośrodkowanie z lewej strony na dalszy słupek, ustalając wynik. Ostatecznie Legia przegrała 1:3.

SPARING U-19: HERTHA BERLIN – LEGIA WARSZAWA 3:1 (2:1)
(1. min.), (19. min.), (74. min.) – Mizera (43. min.)

Legia: Nowak – Olewiński (66' Jendryka), Dembek, Boczoń (46' Leszczyński), Karolak (66' Kosiorek) – Saletra, Melich (65' Konopka), Mozie – Szczepaniak (70' Majchrowski), Mizera, Zbróg (46' Skrobała)

Plan sparingów Legii U-19 do drugiej części sezonu 2023/2024:

Legia w 2023 roku

radość Puchar Polski
1/11 W 2023 roku Legia Warszawa zwyciężyła Raków Częstochowa w rzutach karnych i po 5 latach zdobyła Puchar Polski. Który był to triumf dla "Wojskowych" we wspomnianych rozgrywkach?